Wrocław: Nocne listowanie na PWr

Beata Zdyb, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Od 2 do 6 grudnia potrwa kolejna edycja akcji „Nocne listowanie”, która polega na pisaniu listów z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego dla studentów z niepełnosprawnością. W związku z pandemią koronawirusa tegoroczna akcja będzie prowadzona w formule online.

„Nocne listowanie” to projekt, który polega na pisaniu listów z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego dla niepełnosprawnych studentów uczących się na Politechnice Wrocławskiej. Pisma zostaną następnie wysłane do polskich firm i przedsiębiorstw.

Wydarzenie jest organizowane przez grupę wolontariuszy zaangażowanych w działalność Stowarzyszenia Absolwentów PWr i Klubu Studenckiego SKOK. Zazwyczaj akcja trwała kilka godzin, a uczestnicy spotykali się w Strefie Kultury Studenckiej.

– W związku z pandemią koronawirusa musieliśmy zmienić formułę. W tym roku akcja rozpocznie się 2 grudnia o godz. 19.00 i potrwa do 6 grudnia – mówi Kamil Nawirski, sekretarz Stowarzyszenia Absolwentów PWr. – Transmisja z inauguracji prowadzona będzie w Internecie, a gościem specjalnym wydarzenia będzie Filip Rodzik, uczestnik paraolimpiady Rio 2016 Paralympic Games oraz reprezentant Polski na paraolimpiadzie w Tokio 2021 – dodaje.

Zapisy do udziału w akcji prowadzone są na stronie: https://forms.gle/YSp6QLZxebVXPdRv5

Dla osób, które zaangażują się w akcje „Nocnego listowania” pierwszy raz, przygotowano specjalną prezentację, gdzie zostaną pokazane odpowiednie wzory listów i przykłady właściwego adresowania korespondencji. W trakcie trwania wydarzenia wolontariusze będą także dyżurować online i odpowiadać na wszystkie pytania uczestników codziennie od 20.00 do 22.00.

W tym roku uczestnicy będą więc pisać listy w domach, a następnie przekażą je organizatorom poprzez skan lub dostarczając na uczelnię.

– Listy następnie trafią do przedsiębiorstw, które w ten sposób dostaną szansę na udzielenie pomocy i zostaną oficjalnymi fundatorami stypendiów naszych najzdolniejszych, niepełnosprawnych studentów. W tym roku uczestnicy sami będą mogli też wskazać firmę, do której chcą wysłać list – wyjaśnia Kamil Nawirski.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ