-2.3 C
Wrocław
Nowa MANIPULACJA „Wyborczej”. Chodzi o zaszczepienie gwiazdy telewizji w Wlk. Brytanii

Nowa MANIPULACJA „Wyborczej”. Chodzi o zaszczepienie gwiazdy telewizji w Wlk. Brytanii

strzykawka.jpg
„David Attenborough kolejną zaszczepioną gwiazdą. W Wielkiej Brytanii nikt nie robi z tego problemu” – napisała dziś „Gazeta Wyborcza”, informując o szczepieniu brytyjskiego prezentera telewizyjnego. Porównanie do afery w Polsce jest zupełnie nieudane – sęk w tym, że Attenborough ma 94 lata i nie wpychał się do kolejki, a w Wielkiej Brytanii zaszczepiono już ok. 40 procent osób w wieku powyżej 80 lat. I wcale nie chodzi o samych celebrytów.

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia. W pierwszej kolejności szczepieni są m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia. O zaszczepieniu poinformował jednak m.in. były premier, a obecnie europoseł Leszek Miller (zaszczepiła się też jego żona). Zaszczepieni zostali też m.in. aktorzy: Krystyna Janda, Andrzej oraz Maria Seweryn i Wiktor Zborowski, satyryk Krzysztof Materna, dyrektor programowy TVN Edward Miszczak (oraz jego narzeczona Anna Cieślak), współzałożyciel TVN Mariusz Walter, „najważniejsza kobieta w TVN” (według plejada.pl) Katarzyna Kieli oraz biznesmeni – Irena Eris i Henryk Orfinger, małżeństwo Grycanów czy nawet były kapitan Służby Bezpieczeństwa Roman Kurnik. 

Pełna lista osób zaszczepionych poza kolejnością nie została upubliczniona, ale – jak wykazała kontrola – zaszczepionych zostało blisko 200 osób spoza personelu medycznego i niemedycznego WUM. Co więcej, osoby zaszczepione poza kolejnością były zgłaszane jako personel niemedyczny szpitala WUM.

Jak ujawnił portal Niezalezna.pl niektóre osoby i podmioty, które przewijają się w sprawie szczepień poza kolejnością na warszawskiej uczelni, były wśród darczyńców Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tymczasem „Gazeta Wyborcza” pisze dziś o tym, że zaszczepiony w Wielkiej Brytanii został jeden ze znanych twórców filmowych i prezenterów telewizyjnych. „David Attenborough kolejną zaszczepioną gwiazdą. W Wielkiej Brytanii nikt nie robi z tego problemu” – czytamy na stronie wyborcza.pl.

Być może dzieje się tak, ponieważ w Wielkiej Brytanii wykonano już 2,4 mln szczepień przeciw Covid-19. Zaszczepionych zostało już ok. 40 procent osób powyżej 80. roku życia i 23 procent mieszkańców domów opieki. Attenborough w maju skończy 95 lat, więc zalicza się do grupy, która powinna być szczepiona w miarę szybko – w przeciwieństwie np. do 40-letniej narzeczonej dyrektora programowego TVN.

Komentarze internautów pod wpisem „Wyborczej” mówią zresztą same za siebie:

Wpis na Twitterze „Gazety Wyborczej” szybko został… usunięty.

Źródło: niezalezna.pl, wyborcza.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ