3.9 C
Wrocław
Skandaliczny wpis Wrońskiego z „Wyborczej”. Sobolewski krótko: Czerski cham w pigułce

Skandaliczny wpis Wrońskiego z „Wyborczej”. Sobolewski krótko: Czerski cham w pigułce

LEAD Technologies Inc. V1.01
„Lizała, lizała to i dolizała” – w taki sposób o prof. Elżbiecie Chojnie-Duch napisał dziennikarz „Gazety Wyborczej” Paweł Wroński. Niektórzy piszą, że przesadził, a poseł Krzysztof Sobolewski ocenił jednoznacznie: „Czerski cham w pigułce”.
„Nie tylko Paweł Mucha został ostatnio doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego. Według naszych informacji posadę w banku centralnym otrzymała także prof. Elżbieta Chojna-Duch, która zeznawała niedawno przed powołaną przez PiS komisją ds. luki VAT”

– napisała dziś „Gazeta Wyborcza”.

W prostacki sposób artykuł skomentował jeden z pracowników gazety Adama Michnika.

 Lizała, lizała to i dolizała – skomentował Paweł Wroński.

Słowa, jakich użył dziennikarz „Gazety Wyborczej”, oburzyły wielu internautów:

Głos zabrał także poseł Krzysztof Sobolewski. Z krótkim, aczkolwiek wiele mówiącym komentarzem: „Czerski cham w pigułce” – napisał szef komitetu wykonawczego PiS, dodając hasztag „dziennikarze bez granic”.

Z jej zeznań wynikało, że proces legislacyjny od urzędników resortu finansów, w czasie gdy tam pracowała za rządów PO-PSL, przejmowali zewnętrzni doradcy. Na pytanie, dlaczego po kilku miesiącach pracy w Ministerstwie Finansów odebrano jej nadzór nad departamentami podatkowymi, Chojna-Duch odpowiedziała: „Dlatego, że powiedziałam w TVN-ie o rozszczelnianiu systemu podatkowego, takie mam wrażenie” – oświadczyła. Wyjaśniła, że w resorcie mówiono, iż audycję tę oglądał premier Donald Tusk i był bardzo niezadowolony. Chojna-Duch zaznaczyła, że reprezentowała poglądy inne niż oficjalne polityczne. Z zeznań Chojny-Duch wynikło też, że nieformalną polityczną władzę nad formułowaniem prawa podatkowego na etapie prac rządowych miał szef gabinetu premiera, Sławomir Nowak (obecnie aresztowany pod zarzutami korupcyjnymi), który „przejął funkcje ministra finansów”.

Źródło: niezalezna.pl/ TT

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ