Czeka nas najzimniejszy weekend od lat

Czeka nas najzimniejszy weekend od lat. Synoptycy prognozują, że temperatury mogą spaść w niektórych rejonach nawet poniżej 20 stopni Celsjusza. Należy się też spodziewać dużych opadów śniegu.

Największe opady śniegu będą występować na Pomorzu Wschodnim i Żuławach, a także wysoko w górach. Na pozostałym obszarze opady będą umiarkowane.

Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność na drogach. Zima to trudny czas dla osób bezdomnych. W związku z dużymi mrozami funkcjonariusze policji i staży miejskiej sprawdzają miejsca, w których na co dzień przebywają bezdomni. Bardzo ważna jest też czujność nas wszystkich. Gdy widzimy osobę potrzebującą pomocy, musimy reagować – mówi Katarzyna Cisło z małopolskiej policji.

– Apelujemy o pewną wrażliwość, o zwracanie uwagi osoby, które wyglądają na bezdomne, które siedzą na przystankach, murkach przy tak niskiej temperaturze i widać, że naprawdę nie mają gdzie iść – wskazuje podinsp. Katarzyna Cisło.

Ważna jest również troska o osoby starsze i chore, które mieszkają samotnie. Wychłodzenie mieszkania może być groźne dla ich zdrowia i życia. W czwartek wieczorem w Warszawie doszło do awarii elektrociepłowni Żerań. Mieszkańcy 10 dzielnic mieli utrudniony dostęp do ciepłej wody i ogrzewania. Awaria po kilku godzinach została usunięta. Woda sieciowa powróciła jednak do normalnych parametrów dopiero w piątek.

Z kolei nad ranem doszło do innej awarii. Na ulicy Jagiellońskiej pękła rura doprowadzająca ciepło do mieszkań na warszawskiej Pradze. Trwa naprawa. Mieszkańcy pobliskich ulic pozostaną bez ogrzewania do soboty.

TV Trwam News/ radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ