0.5 C
Wrocław
Lewicowy aktywista był jednym z liderów ataku na Kapitol. Sędzia zwolnił go...

Lewicowy aktywista był jednym z liderów ataku na Kapitol. Sędzia zwolnił go z aresztu… bez kaucji

John Sullivan, 26-letni lewicowy aktywista, który brał czynny udział w oblężeniu Kapitolu 6 stycznia, został zwolniony bez kaucji. Podczas wirtualnego przesłuchania w piątek sędzia federalny w Utah powiedział, że prokuratorzy nie osiągnęli progu prawnego pozwalającego na zatrzymanie go w oczekiwaniu na dalsze postępowanie sądowe.

Sullivan, który w zeszłym tygodniu powiedział Fox News, że udał się do Kapitolu, aby „udokumentować” wydarzenia, które miały tam miejsce, jest oskarżony o udział w zamieszkach i zachęcanie do tego innych osób, które wdarły się do budynku.

W wyniku zamieszek zginęło co najmniej pięć osób, w tym kobieta sfilmowana przez Sullivana i oficer policji Kapitolu.

Sullivan ma trzymać się z dala od mediów społecznościowych, zabrano mu paszport i przebywa w areszcie domowym. Będzie też musiał zawiesić działalność w założonej przez siebie grupie aktywistów Insurgence USA.

Ponadto Sullivan, który podczas letnich protestów pozował z karabinem, ma teraz zakaz posiadania broni palnej.

Aresztowanie przez FBI miało miejsce w czwartek w jego rodzinnym stanie Utah. Film, który były olimpijczyk zamieścił na swoich kontach w mediach społecznościowych, został później przekazany FBI jako dowód.

Wewnątrz budynku Sullivan krzyczał do uczestników zamieszek, że „musimy to spalić” i „to nasz dom” – zgodnie z oświadczeniem podpisanym przez agenta specjalnego FBI Matthew Foulger.

Według zeznań policjantów, Sullivan podchodził do nich z nożem i żądał wpuszczenia na chroniony przez nich teren. Niczym porywacz informował, że jeżeli nie będą stawiali oporu, nikomu nic się nie stanie. 

Na nagraniu, które… sam publikował na żywo z Kapitolu, Sullivan rozmawia z reporterką stacji CNN, Jade Sacker, buszując po jednej z sal budynku. 

Źródło: Fox News, niezalezna.pl,

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ