Wrocław: w USK i szpitalu zakaźnym we weekend zaszczepionych zostanie po kilkaset osób

Po kilkaset osób z grupy zero zostanie zaszczepionych w sobotę i w niedzielę w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Szczepienia w weekend prowadzone są również m.in. w szpitalu zakaźny we Wrocławiu. W obu lecznicach w poniedziałek planowane jest rozpoczęcie szczepień drugą dawką.

Rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (USK) we Wrocławiu Monika Kowalska powiedziała w sobotę PAP, że w sobotę i w niedzielę zostanie w tej lecznicy zaszczepionych po kilkaset osób z grupy zero. „W poniedziałek rozpoczniemy też podawanie drugiej dawki osobom, które przejęły szczepionkę jako pierwsze” – powiedziała.

Rzeczniczka dodała, że z powodu niepewnej sytuacji związanej z dostawami szczepionki przeciwko Covid-19, USK musiał nieznacznie zmodyfikować plan szczepień.

W USK, który jest największym szpitalem na Dolnym Śląsku, do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przyjęło ponad 12 tys. pacjentów z grupy zero. „Do wyszczepienia w tej grupie mamy jeszcze trzy tysiące osób” – powiedziała rzeczniczka.

Szczepienia kontynuowane są w weekend również m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest największym szpitalem zakaźnym w regionie. „W sobotę zaszczepionych zostanie około 450 osób i podobna liczba w niedzielę” – powiedziała PAP rzeczniczka tego szpitala Urszula Małecka. Również w tej lecznicy w poniedziałek ma się rozpocząć podawania drugiej dawki szczepionki dla osób z grupy zero. (PAP)

autor: Piotr Doczekalski

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ