3 C
Wrocław
Zuckerberg podpadł Demokratom. „Ponosi częściową odpowiedzialność za ataki na Kapitol”

Zuckerberg podpadł Demokratom. „Ponosi częściową odpowiedzialność za ataki na Kapitol”

Członkini Izby Reprezentantów USA, Demokratka Alexandria Ocasio-Cortez, przypisuje częściową winę za zamieszki z zeszłego tygodnia Facebookowi i wskazała, że odpowiedź Kongresu powinna skupić się na pociągnięciu do odpowiedzialności portali społecznościowych.

„Jest częścią tego problemu” – powiedziała Ocasio-Cortez o właścicielu Facebooka.

„Mark Zuckerberg i Facebook ponoszą częściową odpowiedzialność za środowe wydarzenia, kropka”

– podkreśliła kongresmenka.

Ocasio-Cortez, która przemawiała podczas spotkania w ratuszu argumentowała, że Facebook „próbował jak najbardziej ograniczyć szkody, ale oni wiedzieli (o tym, co miało się wydarzyć na Kapitolu-red.).Nie tylko wiedzieli, ale na to pozwolili”.

Na początku tygodnia dyrektor operacyjna Facebooka Sheryl Sandberg zasugerowała, że ​​winne są inne platformy.

„Nasze metody nie są doskonałe, więc jestem pewna, że na Facebooku znalazły się pewne treści – ale myślę, że te wydarzenia były w dużej mierze organizowane na platformach, które nie mają naszych możliwości powstrzymania mowy nienawiści, nie mają naszych standardów i nie mają naszej przejrzystości”

– powiedziała podczas wywiadu wyemitowanego przez Reutera.

Jednak eksperci technologiczni stwierdzili, że coraz więcej dowodów wskazuje na to, że przynajmniej część wydarzeń planowanych było na Facebooku.

Krytyka Ocasio-Cortez pojawiła się w odpowiedzi na pytanie, jak zapobiegać terroryzmowi wewnętrznemu bez zwiększania nadzoru rządowego lub wzmacniania zasobów policji – czemu sprzeciwia się kongresmenka. Zamiast tego, argumentowała, że „biali suprematyści” skorzystali na braku odpowiedzialności gigantów mediów społecznościowych.

Kongresmenka zamierza nadal wywierać presję na wielkie technologie, aby uzyskać odpowiedzi na temat wpływu ich platform na terroryzm.

Źródło: Fox News, niezalezna.pl, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ