3 C
Wrocław
Tusk przemawiał na zjeździe CDU. „Zbyt czołobitnie i przesadnie. Nie brzmiało to...

Tusk przemawiał na zjeździe CDU. „Zbyt czołobitnie i przesadnie. Nie brzmiało to nawet szczerze”

Donald Tusk, były premier Polski i szef Europejskiej Partii Ludowej, wygłosił podczas zjazdu niemieckiej partii CDU przemówienie, które z dużą dozą niesmaku zostało przyjęte przez wielu polityków nad Wisłą. – Nie było to udane pod względem treści przemówienie. Było zbyt układne, czołobitne i przesadne. Nie brzmiało nawet szczerze, bo przesadził ze słodyczą Donald Tusk – ocenił w Polskim Radiu 24 europoseł Zdzisław Krasnodębski.

Jeżeli chodzi o wystąpienie Donalda Tuska, to tylko dla nas było to ważne wydarzenie. W mediach niemieckich nie zauważyłem jakichkolwiek reakcji na to wystąpienie. Niektórzy biorą za złe Donaldowi Tuskowi, ze mówił po niemiecku, to jest jednak bardzo pozytywne, bo warto znać język obcy. To że był uprzejmy również nie powinno nas dziwić. Natomiast rzeczywiście, nie było to udane pod względem treści przemówienie. Było zbyt układne, czołobitne i przesadne. Nie brzmiało nawet szczerze, bo przesadził ze słodyczą Donald Tusk

– podkreślił Zdzisław Krasnodębski.

Tusk przemawiał na zdalnym zjeździe chadeckiej partii CDU, podczas którego wybrano nowego szefa partii. Miejsce ustępującej Angeli Merkel zajął Armin Laschet. Szef EPL – przemawiając w języku niemieckim – dziękował CDU za cierpliwość i zaapelował do niemieckiej partii o ”stałość w walce o wolnościową demokrację”.

Tusk nie ukrywał podziwu dla rządów CDU.

– Wasz sposób rządzenia był i jest błogosławieństwem nie tylko dla Niemiec, ale i całej Europy, dla waszych wschodnich sąsiadów a jako Polak wiem, o czym mówię – ocenił w swoim wystąpieniu szef EPL.

Obok Tuska, na zjeździe CDU przemawiali również m.in. białoruska opozycjonistka Swiatłana Cichanouska oraz kancelarz Austrii, Sebastian Kurz.

Źródło: niezalezna.pl, Polskie Radio 24

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ