5.1 C
Wrocław
Prof. Paruch: „Taki przewodniczący, jaka partia”

Prof. Paruch: „Taki przewodniczący, jaka partia”

Niewątpliwie taki przewodniczący, jaka partia – tak rocznicę rządów Borysa Budki w PO skomentował na antenie Telewizji Republika prof. Waldemar Paruch. W rozmowie z redaktor Katarzyną Gójską wytknął błędy największej partii opozycyjnej w Polsce.

25 stycznia 2020 roku Borys Budka wygrał wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w pierwszej turze. Zdobył 78,77 proc. głosów. Jego rywale znacznie mniej – Tomasz Siemoniak – 11,18 proc., Bogdan Zdrojewski – 7,57 proc., a Bartłomiej Sienkiewicz – 2,48 proc. Wcześniej wycofali się Arłukowicz i Mucha. Z kandydowania zrezygnował dotychczasowy przewodniczący Grzegorz Schetyna.

– Niewątpliwie taki przewodniczący, jaka partia – powiedział dziś w programie „W Punkt” w Telewizji Republika prof. Waldemar Paruch, prof. Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

– Partia bowiem od 2014 roku nie wytworzyła żadnej nowej jakości, ona dryfuje w tę samą stronę, na lewo od centrum, unikając wyłożenia konkretnej platformy programowej i obrony rządów z lat 2007-2015. Borys Budka zawęził centrum decyzyjne PO, widać to chociażby po konferencjach prasowych. Wydaje się, że nie jest w stanie przewodniczący Budka narzucić PO wyrazistej, nowej linii. To myślenie anty-pis jest nadal dominujące, co w warunkach pandemii jest co najmniej dziwne, bo to czas, gdzie można wyłożyć np. alternatywny program szczepień

– stwierdził prof. Paruch.

Redaktor Katarzyna Gójska zapytała także swojego gościa o transfer Joanny Muchy z PO do ruchu Szymona Hołowni Polska 2050.

– Im więcej tego typu transferów do ruchu Szymona Hołowni, tym większy to dowód, że nie jest to żaden nowy ruch na polskiej scenie politycznej, tylko platforma dla Platformy, żeby można było z PO uciec

– stwierdził gość „W Punkt”, zwracając uwagę, że „jedna z twarzy totalnej opozycji podczas puczu sejmowego teraz krytykuje totalność Platformy„.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ