Zaskakujące wyniki najnowszego sondażu! Kłopoty Platformy Obywatelskiej

Polska 2050 Szymona Hołowni „depcze po piętach” Platformie Obywatelskiej, której notowania spadły poniżej 20 proc. poparcia. Tak wynika z najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski. Na czele stawki nieustannie znajduje się Prawo i Sprawiedliwość.

To kolejny sondaż, który pokazuje, ze ruch Szymona Hołowni mógłby liczyć na poparcie ok. 20 proc. wyborców. Na Polskę 2050 – według badania IBRiS – swój głos oddałoby 17,5 proc. ankietowanych. To niewiele mniej niż na Koalicję Obywatelską, której poparcie deklaruje 19,6 proc. wyborców.

Na czele sondażu parlamentarnego znalazło się, co nie jest zaskoczeniem, Prawo i Sprawiedliwość, na które głos oddać zamierza 30 proc. badanych.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy ugrupowania – Lewica (9,5 proc.), Konfederacja (7,5 proc.) oraz PSL-Koalicja Polska (5 proc.).

Niespełna 11 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos przy urnie wyborczej.

Sondaż Instytutu Badań Społecznych i Rynkowych IBRiS dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 23 stycznia metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1100 osób.

źródło: niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ