Rafał Dutkiewicz, czyli wrocławski Tusk – prezydent nieświadomych i karierowiczów

Rafał Dutkiewicz nowt 1.jpg

Większość wrocławian popiera Rafała Dutkiewicza w wyniku nieświadomości, niewiedzy, braku zainteresowania polityką. Pozostali wyborcy obecnego prezydenta to głównie karierowicze, którzy z jego osobą wiążą indywidualne korzyści.

Podstaw do głosowania na Dutkiewicza ubywa z każdym tygodniem, choć i przed czterema laty było ich niewiele. Dlaczego mieszkaniec Ramiszowa wciąż uwodzi tylu wrocławian?

Nieświadomość – li tylko ona powodem popularności prezydenta być może tłumaczona. Ledwie niewielki wycinek, skrawek, okruch społeczeństwa lokalnego ma rozeznanie we wrocławskiej polityce, działaniach Ratuszu czy ekonomii.

Rafał Dutkiewicz to osoba pełna skrajności. Potrafi w ciągu jednego li tylko roku bratać się z czerwonym oprawcą majorem Baumanem i wygłaszać poruszające przemówienie o Żołnierzach Wyklętych, którzy ofiarami baumanowskich polowań byli. Nie zostawia suchej nitki na partiach politycznych, złorzeczy na nie, odcina się od nich, a następnie brata się z Platformą Obywatelską – symbolem partyjniactwa, układów i upadku wartości. Ciepłe sygnały wysyła wszędzie i oko puszcza na lewo i prawo – do feministek na ich kongresie, do środowisk pisowskich tworząc bulwar Kaczyńskich, do Kresowian podczas odsłonięcia pomnika profesorów lwowskich, do Kurii – pokazując się z duchownymi przy każdej możliwej okazji, do kibiców Śląska – pompując miliony w opuszczony przez sponsorów klub piłkarski. I tak można wymieniać bez końca.

Obrzeża miasta natomiast zaniedbane – wystarczy pojechać na Brochów, Swojczyce, Pawłowice, Księże Małe czy Zawidawie. Biblioteka uniwersytecka stoi odłogiem, bo nie ma pieniędzy, a Signature Polinka kursuje codziennie przez Odrę. Śmieci wysypują się z kubłów, a rynek zalewają sieciowe sklepy z zielonym płazem. Wszystko to wygląda ładnie na zewnątrz, atrakcyjne jest tylko opakowanie. Zupełnie jak Dutkiewicz.

Liczne procesy sądowe, nieuregulowana sprawa Romów, zwiększenie etatów dla Straży Miejskiej i w końcu brawurowa jazda pod zakazem i spowodowanie Huskowskiego groźnego wholesale mlb jerseys wypadku. Uszkodzony tramwaj, Greenpeace skasowany samochód kupiony za publiczne pieniądze, kłopoty zdrowotne motorniczego. To tylko kilka z „sukcesów” wrocławskiego Tuska, bo tak już można Odjazd o prezydencie mówić.

A w sejmiku wojewódzkim koalicja z Piotrem Ż. – z postawionymi zarzutami, Jackiem Protasiewiczem za którym ciągnie się afera lotniskowa i karierowiczami z PSL-u. To są wartości wyznawane przez Dutkiewicza.

Ale ludzie na niego zagłosują, bo nie interesują się polityką, bo ich wiedza o cheap jerseys online tych sprawach jest znikoma. Prezydent znów de rzuci im om kilka powiastek, postawi kilka zabawek i wszyscy będą zadowoleni. A oprócz nieświadomych są ci, co grę Dutkiewicza czytają doskonale. To dzięki niemu mają pracę, posady, stanowiska, pieniądze. Już nawet pewne młodzieżowe organizacje biegają za nim jak za zbawicielem. Szybko widać wyrośli z ambicji i patriotyzmu.

Bo jeżeli o wholesale nfl jerseys Dutkiewiczu mówić w kontekście patriotyzmu, to najwyżej tym baumanowskim.

autor: Sławomir Kamieniecki

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ