Wiadomo skąd Krzywonos ma 6230 zł emerytury!

Zagadka szokującej emerytury Henryki Krzywonos rozwiązana! Dawna tramwajarka, przedstawiana jako legenda „Solidarności” i w tej roli wykorzystywana do napędzania Platformy, dostała specjalne świadczenie od Donalda Tuska!

Wysokość emerytury, jaką w swoje oświadczenie majątkowe wpisała Henryka Krzywonos-Strycharska wywołała ogromne poruszenie. Posłanka PO dostaje 6200 zł miesięcznie, to trzy razy tyle, ile dziś wynosi średnia emerytura

— przypomina „Fakt”.

Gazeta podaje, że Krzywonos przeszła na emeryturę już w wieku 56 lat.

Jako była motornicza mogła mogła przejść na wcześniejszą emeryturę na korzystniejszych zasadach. Ale to wcale nie świadczenie z ZUS jest najważniejszym składnikiem jej comiesięcznej emerytury

— wyjaśnia „Fakt”.

Na wysokości świadczenia tramwajarki zaważył dawny premier i lider Platformy. Jak ustaliliśmy, w lipcu 2009 roku Krzywonos dostała też drugą – specjalną emeryturę – aż 3500 zł miesięcznie. Przyznał ją premier Donald Tusk — pisze „Fakt”.

Gazeta podkreśla, że szefowie rządu mają prawo przyznawać Polakom specjalne świadczenia za szczególne osiągnięcia. Premier Tusk nie był zbyt chętny do udzielania emerytur specjalnych. Rocznie przyznawał tylko 3-4 takie świadczenia — zastrzega Jan Rulewski senator PO, który pomagał opozycjonistom w uzyskiwaniu specjalnych emerytur.

Krzywonos, wedle Tuska, musiała być nadzwyczajnie zasłużona. Motornicza Platformy, dziś posłanka tej partii chętnie wymachująca konstytucją, nerwowo zareagowała na pytania o pochodzenie swych apanaży. Ich wysokość musiała ujawnić w poselskim oświadczeniu majątkowym. Teraz wiadomo skąd ta nerwowość – okazuje się, że miłość tramwajarki do dawnej partii Donalda Tuska nie musi być zupełnie bezinteresowna…

Źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ

10 KOMENTARZE

  1. Przecież ja już dawno to pisałem że przez Tuska ma tak wielką emeryturę. Dostałem odpowiedź od pewnej Pani „widocznie sobie zasłużyła .” Chyba przez lóżko ?

  2. A teraz mamy inny uczciwy Polski Rzad i sa nowe zasady i wlasnie wyjatkowo mozna zabrac nieuczciwie przyznana emeryture,Dlaczego pasozyt,pijaczka i zlodziejka ma byc wyrozniana .Zabrac i dac potrzebujacym i zasluzonym,albo dla biednych rodzin.

  3. Jak podają świadkowie tamtych, sierpniowych wydarzeń, tramwajarka się bardzo wyróżniła tym, że najpierw była łamistrajkiem, następnie na terenie Stoczni dała się poznać jako pijaczka, złodziejka i dziwka. Nic dziwnego, że Tfussk wziął ją do PO i nagrodził dodatkową emeryturą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ