Kornel Morawiecki: Trybunał jest źródłem zamętu! Apeluję, żeby się opanował

Trybunał 24 nowy.jpg

Kornel Morawiecki wziął udział w „Śniadaniu w Trójce”. Podsumowano najważniejsze wydarzenia kończącego się tygodnia. Nie mogło zabraknąć tematu, którym żyje cała Polska – Trybunału Konstytucyjnego i panującego wokół niego zamieszania. – Trybunał jest źródłem zamętu! Ta sytuacja się przeciąga i to szkodzi państwu. Wszystko wychodzi na arenę międzynarodową. Proszę Trybunał, żeby się opanował – mówił Morawiecki.

Kornel Morawiecki z Kukiz’15 wiele razy poruszał kwestię sędziów TK. Tydzień temu oskarżył ich o to, że „łamią konstytucję, a potem chcą być jej strażnikami”.

Tym razem, odniósłszy się do TK, zaznaczył, że gdyby sędziowie trybunału przestrzegali zasad, ustąpiliby. Czy prawo ma służyć Polsce i społeczeństwu, czy szkodzić? Patrzę na to ze smutkiem. Po tygodniach sporów i zamieszań Trybunał Konstytucyjny zamiast być organem porządkowania został organem zamętu. Ten Trybunał nie zdaje sobie z tego sprawy. TK jest źródłem zamętu. On robi zamęt, prawo wokół niego. Gdyby prawo było konstytucyjne, to ta dyskusja między nami nie miałaby miejsca. Prawo powinno być nad logiką. A ono przeczy logice dzisiaj. Gdzie tu jest zasada sprawiedliwości i słuszności, pani redaktor?! Gdyby sędziowie przestrzegali tym zasadom, to powinni ustąpić, negocjować, a oni idą w zaparte

– mówi Morawiecki. Prosił o opanowanie.

Ta sytuacja się przeciąga i to szkodzi państwu. To się przenosi już na międzynarodowe forum. Proszę Trybunał, żeby się opanował – dodał.

W rozmowie brał również udział Rafał Grupiński z PO. Polityk Platformy – jak i jego partia od dłuższego czasu – powtarzał, że Andrzej Duda złamał prawo, odmawiając ślubowania trzem wybranym przez poprzedni Sejm sędziom. Kornel Morawiecki w odpowiedzi na ten zarzut powiedział:

Rafał, czy Ty nie przesadzasz? On działa w interesie narodu! Obecny w studiu prezydencki minister Andrzej Dera zaznaczył, że prezydent działa zgodnie z konstytucją. Prezydent nie złamał prawa, nie złamał Konstytucji. Wręcz przeciwnie – prezydent działa na podstawie zasad wyrażonych w Konstytucji – powiedział Dera.

13 grudnia o godzinie 13 w Warszawie rozpocznie się Marsz Wolności i Solidarności.

Podobnie jak w zeszłym roku marsz wyruszy o godz. 13 z pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Uczestnicy manifestacji przejdą Alejami Ujazdowskimi przed pomnik Józefa Piłsudskiego, zatrzymując się po drodze przed pomnikiem Romana Dmowskiego.

Swój udział w marszu zapowiedziały także kluby „Gazety Polskiej”.

Mam nadzieję, że inne organizacje patriotyczne przyłączą się do nas. Kluby „GP” miały ogromny udział w zwycięstwie PiS, wspierały i będą wspierać działania i zmiany wprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość, dlatego 13 grudnia wszyscy jedziemy do Warszawy.

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj