Samorządy przeciwko ideologii gender. Jako pierwsi „nie” powiedzieli radni powiatu jaworskiego

gender 2.jpg

W styczniu tego roku Rada Powiatu w Jaworze przyjęła stanowisko w sprawie ideologii gender, uznając ją za „niezwykle szkodliwą i niebezpieczną, szczególnie dla młodego pokolenia”. W ślady jaworskich radnych poszły również samorządy w Łapach, Piasecznie i Ostrołęce.

W komunikacie wydanym przez Radę Powiatu w Jaworze czytamy:

„W ostatnim czasie obserwujemy coraz bardziej agresywne próby wdrażania ideologii gender do naszego życia społecznego, niezwykle szkodliwej i niebezpiecznej, szczególnie dla młodego pokolenia. Zaprzecza ona nie tylko naturze człowieka i jego godności, ale uderza również bardzo mocno w rodzinę”.

Radni zwracają również uwagę na „demoralizujące programy nauczania”, w których propagowana jest swoboda seksualna. Działania zwolenników gender prowadzą, zdaniem Rady Powiatu, do zmiany świadomości społecznej. Samorządowcy nie mają wątpliwości, że ideologia ta jest zgubna i może wyrządzić spore szkody w społeczeństwie.

„Apelujemy do wszystkich jednostek oświaty, kultury, służby zdrowia, a przede wszystkim do rodziców, nauczycieli i wychowawców, aby wspólnie przeciwdziałać zgubnej dla młodego pokolenia ideologii gender i nie ulegać naciskom nielicznych, choć dobrze zorganizowanych środowisk , które pod pozorem działania na rzecz równych szans, dokonują niebezpiecznych zabiegów na najmłodszym pokoleniu” – czytamy w stanowisku.

Zainspirowana jaworzańską inicjatywą, Rada Miejska w Łapach (woj. podlaskie) także wyraziła swoją opinię na temat gender.

„Ideologię gender uważamy za bardzo szkodliwą, niebezpieczną i niepożądaną. Godzi ona w podstawy rodziny i wychowania młodego pokolenia. Dowolność na poziomie społecznym w wyborze płci, bez oparcia o naturalne uwarunkowania biologiczne i genetyczne, zaprzecza nauce, logice i godności człowieka” – uznali radni z Łap.

Radni zwracają również uwagę na to, że propagowaniu gender często towarzyszą agresja i przemoc. Padają również słowa „ideowy i faktyczny totalitaryzm”.

„Chcemy, aby nasze dzieci były kształcone i wychowywane w duchu szacunku dla rodziny, pojmowanej jako przymierze małżeńskie mężczyzny i kobiety, tworzących ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa” – tak sprawę ujmuje stanowsko samorządu w Łapach.

Warto podkreślić, że zostało przyjęte jednogłośnie .

Podobne działania podjęła także Rada Powiatu Piaseczyńskiego oraz Rada Miasta Ostrołęki. Z kolei w radzie miejskiej w Białymstoku powstał projekt stanowiska krytykującego filozofię gender. Być może to początek sprzeciwu samorządowej Polski wobec ideologii promowanej wbrew społeczeństwu i naturze. Lokalne władze, w coraz większej liczbie, dołączają do instytucji i ludzi, którzy mówią stanowcze „nie” filozofii gender.

Jeśli filozofowie gender myśleli, że tylnymi drzwiami uda im się w Polsce wprowadzić sztuczną ideologię, bazującą na inżynierii społecznej, to tkwili w wielkim błędzie. Polskie społeczeństwo wyraźnie daje im do zrozumienia, że zgody na takie działania w naszym kraju nie będzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj