Świdnica: Niech politycy balują za swoje

dziwne.jpg

Władze Świdnicy chcą wesprzeć finansowo imprezę współorganizowaną przez spółkę córkę niemiecko-szwajcarskiego koncernu Ringier Axel Springer Media AG. Według członków PiS, te pieniądze powinno się przeznaczyć na inwestycje.

Burza wokół V Ogólnopolskiego Kongresu Regionów rozpętała się podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej w Świdnicy. Wtedy radny Robert Garstecki (PiS) poinformował o projekcie uchwały obywatelskiej, który dotyczy rezygnacji ze współorganizowania tej imprezy. Dzisiaj, pod projektem podpisało się już ponad 1000 osób.

W Świdnicy trwa akcja informacyjna. Niedługo do skrzynek wszystkich mieszkańców trafią listy od Garsteckiego, który pełni również funkcję szefa lokalnych struktur PiS.

„Obecnie PiS rozpoczął debatę o zasadności finansowania Kongresu Regionów ze środków budżetowych miasta – czytamy w liście radnego. – Chodzi o duże pieniądze. Można je przeznaczyć na zupełnie inne, bardziej potrzebne Świdniczanom inwestycje. Uważamy, że współorganizowanie takiego przedsięwzięcia, zamkniętego dla zwykłego mieszkańca miasta, jest bezcelowe. To bowiem kilkudniowe spotkanie polityków, samorządowców i biznesmenów, którzy częściej niż na salach plenarnych, bawią się na opłacanych przez miasto bankietach. W ubiegłym roku sam w nim uczestniczyłem i przekonałem się, że nie ma ono wiele wspólnego z polityką promocyjno-kulturalną Świdnicy. Zwróciłem też uwagę na arogancję Prezydenta Murdzka- przedstawiciele władzy, z dużych pieniędzy publicznych, za darmo bawią się przy grającym na bankiecie zespole Lady Pank, a mieszkańców miasta zmusza się kupowania wejściówek na Dni Świdnicy. Czy Nasze miasto stać na utrzymywanie takiego bizantyjskiego przepychu władzy? Odpowiedź jest oczywista.”

Radni Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwiają się również współorganizowaniu imprezy z wydawcą Newsweeka, który w ich ocenie wpisuje się w retorykę ostrego atakowania wartości chrześcijańskich.

„Zastanawiam się nad prawdziwymi intencjami Prezydenta Murdzka – pisze do mieszkańców Robert Garstecki. – Kongres Regionów jest bowiem organizowany z konsorcjum medialnym Axel Springer Polska, wydawcą takich tytułów jak np. Newsweek Polska. To symptomatyczne, że Prezydentowi nie przeszkadza, iż ten tygodnik wpisuje się w retorykę ostrego atakowania wartości chrześcijańskich, naszej tradycji i kulturowej tożsamości. Jako wyborcy mamy więc prawo wiedzieć, czy Prezydent utożsamia się z linią światopoglądową tego tygodnika, czy też staje po stronie obrażanych katolików? Mamy prawo domagać się jasnej odpowiedzi. Zwracam na to uwagę nieprzypadkowo. Jeśli Prezydent nie zgadza się z tego typu poglądami, to nie rozumiem, dlaczego organizacją Kongresu wspiera tego typu media? Czy taka postawa nie jest hipokryzją Prezydenta Miasta?”

Uchwała obywatelska zainicjowana przez PiS, która dotyczy rezygnacji ze współorganizowania Kongresu Regionów, zostanie przedstawiona najprawdopodobniej w marcu, podczas sesji Rady Miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj