Jednak będzie podwyżka opłat za wodę i ścieki we Wrocławiu, i to wysoka

mpwik7.jpg

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej Wrocławia 21 stycznia radni mają głosować uchwałę o podwyższe opłat za wodę i ścieki o 16 proc. – wynika z informacji przedstawionych dziś na komisji głównej rady.

Tak znaczna podwyżka wzbudza kontrowersje i z pewnością nie będzie w tej sprawie jednomyślności.

-Liczyliśmy się z tym, że te opłaty za wodę wzrosną, jednak nie sądziłem, że będą one aż tak wysokie – mówi radny Krystian Mieszkała. – Nie ma to ekonomicznego uzasadnienia, za to będzie uciążliwe dla mieszkańców, którzy dotkliwie odczują to w swoich budżetach.

O tym, że szykują się podwyżki informowaliśmy już w listopadzie ub. r. [tutaj:(http://wdolnymslasku.pl/artykuly/3273-mpwik-z-roku-na-rok-generuje-coraz-wiecej-dlugow-czy-podwyzki-maja-ratowac-finanse-firmy). Radny Mieszkała mówił wówczas o niedobrej kondycji finansowej spółki MPWiK, która generuje coraz więcej zobowiązań. Wskazywał także na nieoficjalne informacje, według których podwyżki cen wody są konsekwencją umowy kredytowej spółki MPWiK z zagraniczną instytucją finansową. W ramach tej umowy MPWiK zobowiązał się do wykazywania określonych wyników finansowych spółki, w tym też do zwiększania przychodów ze świadczenia usług. A więc – MPWiK musi podwyższać opłaty za dostarczanie wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj