Stanowisko Prezydenta Wrocławia w sprawie pomocy dla uchodźców

Rafał Dutkiewicz.jpg

Wszyscy z ogromną troską, smutkiem i współczuciem obserwujemy sytuację zmuszająca tak wielu naszych bliźnich do opuszczania swoich domów i emigrowania. Wszyscy chcemy udzielić im pomocy. Podobnie jak udzielaliśmy i udzielamy pomocy przybyszom ze Wschodu: Kazachstanu, Białorusi, Ukrainy.

Wrocław jest przecież miastem zajmującym się tą dziedziną bardzo różnorodnie i intensywnie obejmując opieką liczną grupę. Migracje docierające do Europy są dziś przedmiotem chyba najważniejszej od lat debaty politycznej. Debata ta przyniesie za chwilę wspólną europejską decyzję dotycząca solidarnego podejścia do emigrantów wojennych. Polska jest w owej debacie reprezentowana przez swój rząd i przez swojego premiera.

Należy poczekać na efekt tych rozmów, na decyzję europejską i rządową. A następnie zająć się jej realizacją. Wrocław włączy się natychmiast w każdy proces zaproponowany przez polski rząd.

Dziś nie czas na to, aby licytować się ofertami i pomysłami, pomagając bądź przeszkadzając w niezwykle istotnych negocjacjach i zastanowieniach. W ciągu kilku, kilkunastu dni pojawi się wypracowany w Brukseli i Warszawie model podejścia do omawianych spraw. Wówczas z całą energią włączymy się w ten program, w przydzielonej nam części.

Rafał Dutkiewicz Prezydent Wrocławia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj