74 tys. zł od Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego dla Gazety Wyborczej za wkładkę reklamową

urzad marszakowski.jpg

W grudniu Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego postanowił dać Gazecie Wyborczej kolejne 74 tys. zł. Za co? Za kilka stron promocji województwa w wydaniu ogólnopolskim.

Publikacja materiału promującego Dolny Śląsk w ogólnopolskim dodatku Gazety Wyborczej „Tajemniczy Dolny Śląsk zaprasza” – to nazwa zamówienia, na które UMWD postanowił przeznaczyć 74 tys. zł. Pieniądze trafiły do spółki Agora S.A. (oddział we Wrocławiu), która wydaje Gazetę Wyborczą.

W praktyce zamówienie obejmuje 8 stron w dodatku ogólnopolskim do Gazety Wyborczej, na których np. marszałek Cezary Przybylski opowiada, dlaczego warto odwiedzić nasz region. Są też zdjęcia i opisy dolnośląskich tras narciarskich.

Urząd zdecydował się na zamówienie z wolnej ręki. Jak tłumaczy w Biuletynie Informacji Publicznej:

-Przedmiotem zamówienia jest publikacja materiału promującego Dolny Śląsk w ogólnopolskim dodatku Gazety Wyborczej pn. Tajemniczy Dolny Śląsk zaprasza. Wykonawca jest wyłącznym właścicielem akcji polegającej na wydaniu w dniu 28 grudnia w ogólnopolskim zasięgu Gazety Wyborczej specjalnego wydawnictwa pod tytułem pn. Tajemniczy Dolny Śląsk zaprasza.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ