Parkowanie na Biskupinie i Sępolnie zmorą pieszych. Są pierwsze propozycje rozwiązania problemu

fot.jpg

**Od 12 października rozpoczęły się konsultacje dotyczące porządkowania parkowania na Sępolnie i Biskupinie. Potrwają one do 1 listopada włącznie. Na większości uliczek Biskupina i Sępolna piesi mają problem z chodzeniem po chodnikach, bo zastawione są one zaparkowanymi samochodami. Wydział Inżynierii Miejskiej w magistracie przygotował dwie propozycje, jak zwrócić pieszym chodniki, ale tak, aby kierowcy mieli gdzie zostawić swoje auta. Mieszkańcy, możecie zabrać głos!
**

Teoretycznie ruch na większości uliczek Biskupina i Sępolna powinien wyglądać tak, że po obu stronach ulicy jest chodnik, przeznaczony tylko dla pieszych, a jezdnie są dwukierunkowe. W praktyce wygląda to całkiem inaczej. Chodniki są gęsto zastawione zaparkowanymi samochodami, a piesi są zmuszeni do chodzenia po jezdni, dodatkowo muszą uważać na jeżdżące nią samochody. To powoduje sporo niebezpiecznych sytuacji.

Jaki są proponowane koncepcje?

1. WPROWADZENIE ORGANIZACJI RUCHU W FORMIE STREFY ZAMIESZKANIA

Organizacja taka oznacza możliwość poruszania się pieszych całą szerokością ulicy. Na kierowców nakłada ograniczenie maksymalnej prędkości do 20 km/h. Dodatkowo pozwala parkować tylko w miejscach wskazanych osobnym oznakowaniem.

2. WPROWADZENIE RUCHU JEDNOKIERUNKOWEGO – NAPRZEMIENNIE NA KOLEJNYCH OSIEDLOWYCH ULICACH

Takie rozwiązanie pozwala przeznaczyć większą szerokość ulicy dla pieszych oraz dla wyznaczenia miejsc postojowych, ograniczając ich deficyt.
 W tej propozycji Wydział Inżynierii Miejskiej proponuje dwa warianty. 

Wariant I: parkowanie obustronne, chodnik jednostronny
Wariant II: parkowanie jednostronne, chodnik po obu stronach

Więcej informacji dotyczących koncepcji rozwiązania problemów oraz możliwość zgłaszania uwag w tej sprawie znajdziecie [TUTAJ](http://www.wroclaw.pl/strategia-rozwoju-wroclawia-2030/parkowanie-sepolno-biskupin/porzadkowanie-parkowania-na-biskupinie-i-sepolnie-koncepcja)

Dodatkowo, w ramach konsultacji planujemy cztery spotkania z mieszkańcami: 
1. 15 października, godz. 17:30-19:00, miejsce: SP 45, ul.Krajewskiego 1 
2. 19 października, godz. 17:30-19:00, miejsce: LO nr 11, ul.Spółdzielcza 2A 
3. 22 października, godz. 17:30-19:00, miejsce: LO nr 11, ul.Spółdzielcza 2A 
4. 26 października, godz. 17:30-19:00, miejsce: Gimnazjum nr 20, ul.Pautscha 9 

>-Zależy nam na tym, aby zapoznać z naszym pomysłem jak najwięcej osób. Ale konsultacje dają też możliwość zgłoszenia autorskich projektów mieszkańców i jeśli takie się pojawią, również będziemy chcieli o nich rozmawiać. Przy organizacji procesu konsultacyjnego wspiera nas samorząd osiedla – mówi Bartłomiej Świerczewski
 dyrektor Biura ds Partycypacji Społecznej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj