List do prezydenta Dutkiewicza: Działania urzędników przypominają czasy PRL

gotwe krystian.jpg

W czwartek podczas sesji Rady Miejskiej ma zapaść decyzja w sprawie przeniesienia Gimnazjum nr 20 na Biskupinie do gmachu XI LO przy ul. Spółdzielczej. Wciąż trwają protesty rodziców i uczniów. Radny Krystian Mieszkała napisał list do prezydenta Rafała Dutkiewicza.

Radny z zwrócił się do prezydenta Rafała Dutkiewicza w formie listu otwartego:

-Działania podległych Panu urzędników z wydziału edukacji budzą mój niepokój. W ostatnim czasie jesteśmy świadkami protestu mieszkańców w sprawie zmiany siedziby gimnazjum nr 20 im. Profesora Alfreda Jahna. W moim przekonaniu protest jest naturalną formą manifestacji braku aprobaty rodziców na zmianę siedziby szkoły. Jest to pokojowy oraz demokratyczny sposób nawiązywania dialogu z organami władzy publicznej. Filarem demokracji jest akceptacja dla różnorodność podglądów – można się z nimi nie zgadzać, ale należy je szanować – wytyka włodarzowi miasta dr Krystian Mieszkała.

Radny zauważa również, że oliwy do ognia dolał fakt kontroli w przenoszonej szkole oraz w klubie sportowym, który mógł zakończyć się tragedią. Do szkoły wezwano karetkę po tym, jak zasłabła dyrektorka.

-Nic nie stało na przeszkodzie, by kontrolę przeprowadzić w grudniu 2015 roku albo po głosowaniu w Radzie Miejskiej w przedmiotowej sprawie. Fakt przeprowadzenia kontroli w trakcie „walki” rodziców o szkołę został odebrany przez lokalną społeczność jako kara za sprzeciw oraz próbę łamania oporu rodziców i dzieci. Rodzice mówią wprost – metody działania urzędu przypominają czasy PRL. Emocje towarzyszące kontroli o mało co nie doprowadziły do tragedii , ponieważ do Pani Dyrektor była wzywana karetka – napisał do Rafała Dutkiewicza. I dodał, że jest zmuszony do wyraźnego sprzeciwu wobec takich działań, bo w jego przekonaniu „podważają one zaufanie obywateli do organów władzy publicznej i tym samym naruszają zasadę państwa prawa”.

Czytaj więcej : Zostało złożone zawiadomienie do prokuratury na działania Rafała Dutkiewicza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj