Radni PO i Dutkiewicza podnoszą opłaty. Zobacz, jak głosowali

rafał dutkiewicz2.jpg

Od 1 marca rozpoczyna się kurs oszczędzania, jaki wrocławianom zafundował klub Rafała Dutkiewicza z Platformą. Tego dnia wchodzi bowiem w życie szesnastoprocentowa podwyżka opłat za wodę i ścieki na terenie miasta To żaden żart. W ten sposób wypowiadał się przed głosowaniem Jacek Ossowski, przewodniczący Rady Miejskiej. Wspominał on czasy komuny, kiedy to woda była dostępna niemal za darmo. Stwierdził, że podniesienie opłat zmotywuje mieszkańców do oszczędzania wody.

Problem w tym, że za oszczędności nie chcą się zabrać władze miasta. Wrocławianom zafundowano ostatnio między innymi muzeum wody warte 67 milionów złotych. I to w momencie, w którym część osiedli nadal nie ma dostępu do kanalizacji. Przedstawiciele magistratu i MPWiK przekonują przy tym, że to właśnie ze względu na inwestycje podniesione zostały opłaty. Z początku mało kto spodziewał się jednak, że aż tyle.

 • Według radnych PiS podwyżka nie ma ekonomicznego uzasadnienia i uderzy w najbiedniejszych mieszkańców.

Tegoroczną podwyżkę można było jednak przewidzieć już dawno. A przynajmniej pod koniec 2014 roku, kiedy to Rafał Dutkiewicz miał zmierzyć się w drugiej turze wyborów z Mirosławą Stachowiak – Różecką. Prezydent obiecał wtedy między innymi, że w kolejnym (2015) roku nie będzie podwyżek cen wody. Jak się okazało, Dutkiewicz obietnicy dotrzymał. Tyle, że rok 2015 się skończył i teraz jeszcze głębiej sięgnie on do naszych kieszeni. Nowy cennik obowiązuje od 1 marca 2016 roku. Metr sześcienny wody i ścieków kosztować od teraz będzie 10,79 zł brutto, co daje 9,99 zł netto.

Prezentujemy nazwiska radnych którzy zagłosowali za podwyżką:

 1. Bohdan Aniszczyk
 2. Wojciech Błoński
 3. Jan Chmielewski
 4. Dorota Galant
 5. Renata Granowska
 6. Tomasz Hanczarek
 7. Agnieszka Kędzierska
 8. Jarosław Krauze
 9. Henryk Macała
 10. Renata Mauer-Różańska
 11. Urszula Mrozowska
 12. Andrzej Nabzdyk
 13. Katarzyna Obara-Kowalska
 14. Jacek Ossowski
 15. Paweł Rańda
 16. Magdalena Razik-Trziszka
 17. Agnieszka Rybczak
 18. Jerzy Skoczylas
 19. Piotr Uhle
 20. Urszula Wanat
 21. Małgorzata Zawada

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj