Wielki koncert we Wrocławiu dla Bogdana Smolenia

smolen.jpg

Bohdan Smoleń, współtwórca kabaretu Tey i listonosz ze „Świata według Kiepskich”, wymaga bardzo kosztownej rehabilitacji. Aktor przeszedł kilka wylewów, od wielu lat zmaga się z chorobą układu oddechowego, która jest wynikiem nałogu nikotynowego. Jak sam przyznaje nieodłączny papieros prawie pozbawił go płuc.

W czasie ostatniego załamania zdrowia, Smoleń stracił mowę i przestał chodzić. Ratunkiem dla niego jest kosztowne i długotrwałe leczenie, dlatego zaprzyjaźnieni artyści robią wszystko, by pomóc choremu koledze, który sam przez wiele lat pomagał potrzebującym. Kabareciarz założył Fundację „Stworzenia Pana Smolenia” i ośrodek hipoterapii, które specjalizują się w pomocy niepełnosprawnym dzieciom i dorosłym, upośledzonym zarówno fizycznie jak i umysłowo.

Przyjaciele aktora organizują wielki koncert charytatywny na rzecz rehabilitacji aktora „Co słychać u Pana, Panie Smoleń?”. Wszyscy artyści wystąpią za darmo. W imprezie udział wezmą m.in. Hanna Banaszak i Krzysztof Daukszewicz oraz kabarety: Elita, Neo-Nówka, Długi. W przerwie odbędzie się aukcja prac wrocławskich plastyków, którzy przekazują swoje dzieła nieodpłatnie. Pierwsza swój udział zgłosiła Elżbieta „Lalka” Terlikowska.

Bogdan Smoleń, od lat jest związany z Wrocławiem – w latach 70. i 80. występował na scenie Teatru Kalambur przy ul. Kuźniczej oraz wcielał się w rolę listonosza w serialu o rodzinie Kiepskich, który jest kręcony w Bielanach Wrocławskich.

Niestety, poza chorobami, Bohdan Smoleń został również doświadczony tragediami rodzinnymi. W 1989 roku powiesił się jeden z jego 3 synów, a rok później odebrała sobie życie jego żona Teresa. Od tamtej pory mężczyzna samotnie wychowywał 2 nastoletnich synów.

W trudnych chwilach o aktorze nie zapominają liczni fani – przysyłają listy, maskotki, prośby o autografy, a także pieniądze na leczenie.

Koncert, z którego cały dochód zostanie przekazany na rzecz Bohdana Smolenia odbędzie się 4 kwietnia, w poniedziałek, o godz. 18, w sali koncertowej Radia Wrocław przy al. Karkonoskiej.     

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj