Nowy sondaż CBOS

sejm.jpg

Prawo i Sprawiedliwość z poparciem, które jest większe od wziętych łącznie Platformy i Nowoczesnej i wyraźny wzrost Kukiz‘15 oraz partii KORWiN – to najważniejsze wnioski z najnowszego sondażu poparcia partii politycznych, jaki przeprowadził instytut CBOS.

Na czele bez zmian – Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 34 procent deklasuje pozostałe ugrupowania, ale poparcie dla PiS spadło o 3 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem. Drugie miejsce przypadło partii .Nowoczesna – na partię Ryszarda Petru chce głosować 16 procent respondentów (spadek o 1 pp.).

W wyraźnym dołku znajduje się Platforma Obywatelska. Partię, która w listopadzie oddała władzę popiera zaledwie 14 procent Polaków – i to oznacza kolejny spadek notowań, tym razem o 4 punkty procentowe. Do Sejmu zmieściliby się jeszcze Kukiz‘15 (12%, +4 pp.) i KORWiN (6%).

Do Sejmu nie dostałyby się ani SLD (4%), ani PSL (3%), ani partia Razem (2%).

W marcu zamiar głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu zadeklarowało 62 proc. badanych; to mniej o 2 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 12-19 marca na liczącej 1007 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

źródło: http://wpolityce.pl/polityka/285926-nowy-sondaz-cbos-pis-z-wiekszym-poparciem-niz-nowoczesna-i-po-razem-wziete-wyraznie-rosna-kukiz15-i-korwin-sprawdz-wyniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj