Apel : Zostawmy Gwardię Wrocław na Krupniczej

gwardia.jpg

Klub Gwardia Wrocław od zawsze działał przy w hali przy ul. Krupniczej i tam powinien zostać. Teraz istnieje groźba, że będzie musiał się stamtąd wyprowadzić.

Z końcem roku wygasa czteroletnia umowa użyczenia budynku przy ul. Krupniczej, którą Gwardia ma z wrocławską policją. Do tej pory ta umowa była odnawiana, ale od kiedy policjanci nie korzystają z hali, nie jest to takie pewne.

Gwardia sama utrzymuje budynek – płaci rachunki, zatrudnia ochronę, sprzątaczki, robi potrzebne remonty. Jest w stanie nadal tak funkcjonować. Gdy jednak policja zdecyduje się przekazać budynek Agencji Mienia Wojskowego, to klub z ponad 70-letnią historią będzie musiał się z niego wyprowadzić. Obecnie w hali trenują nie tylko siatkarze, lae też wiele grup młodzieżowych a także bokserzy i judocy.

Jedyną drogą jest przekazanie przez policję budynku z halą przy ul. Krupniczej gminie Wrocław, która nadal mogłaby użyczać go Gwardii Wrocław.

APELUJEMY zatem – wszyscy, którzy dołączyli tu do tego wydarzenia – do wszystkich zainteresowanych stron: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz aby porozumiały się w tej sprawie i nie pozwoliły, by klub, którego sportowcy wywalczyli wiele medali nie tylko dla Wrocławia, ale i dla Polski, zniknął z mapy naszego miasta. Miejsce Gwardii Wrocław jest na Krupniczej!

źródło: www.facebook.com/events/1710662855817270/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj