Bieg “Bitwy Pod Legnicą 1241 – Półmaraton”

legnica.jpg

Wśród mieszkańców Legnicy, podobnie jak w całym kraju, rośnie z roku na rok zainteresowanie bieganiem jako najprostszym sposobem poprawy kondycji i profilaktyki chorób cywilizacyjnych. W biegach masowych startuje co rok większa liczba uczestników. W Legnicy bieg o długości półmaratonu odbywa się jesienią na terenie Parku Miejskiego – na tej trasie osiągnął on już pułap frekwencyjny – ok. 800 osób.

Chcemy jako przedstawiciel środowisk biegowych zorganizować bieg uliczny w dniu 10 kwietnia 2016 dla upamiętnienia rocznicy Bitwy pod Legnicą (09.04.1241). W organizację biegu włączone są formalne i nieformalne grupy biegaczy z Legnicy i okolic. Termin kwietniowy wypełnia pewną lukę w kalendarzu podobnych imprez na terenie Dolnego Śląska, stąd możemy liczyć na sukces frekwencyjny już przy pierwszej edycji biegu.

10 kwietnia o godzinie 10:00

Legnickie Pole

Będzie nim udział około 800 biegaczy. Bieg rozpocznie się spod Zamku Piastowskiego z udziałem oprawy rycerskiej, po czym wyruszy na trasę prawdopodobnego przemarszu wojsk polskich w kierunku Koskowic, głównymi ulicami miasta. Zakończenie biegu będzie w Legnickim Polu – miejscu upamiętnionym Muzeum Bitwy. Bieg odbędzie się zgodnie ze standardami tego typu imprez: elektroniczny pomiar czasu, nagrody dla zwycięzców, pakiety startowe dla każdego uczestnika, zabezpieczenie medyczne i wstrzymany ruch kołowy na trasie.

źródło: https://www.facebook.com/events/1710391449191331/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj