Polsko – niemieckie starcie o imigrantów

imigranci 23.jpg

W najbliższą sobotę na moście staromiejskim łączącym Zgorzelec i Goerlitz odbędzie się manifestacja przeciwko nielegalnym imigrantom. W tym samym czasie i miejscu marsz zapowiedzieli niemieccy lewacy. Czy dojdzie do międzynarodowej bójki?

„Manifestacja przeciwko nielegalnej imigracji i multikulturalizmowi” to wydarzenie, którego organizatorami są członkowie Narodowego Odrodzenia Polski i Ruchu Kukiza. Rozpocznie się 16 kwietnia o godzinie 17:00 na placu Pocztowym i przejdzie w kierunku Mostu Staromiejskiego łączącego polską i niemiecką część miasta.

„Zagrożenie islamskim terrorem dotarło na granice z naszym krajem. W sąsiednim do Zgorzelca Goerlitz osiedla się pierwszych 2500 arabskich osadników a w pasie przygranicznym nawet i 40.000. Tonie tylko potencjalne lecz realnym zagrożenie. Protest nie ma na celu piętnowania tych ludzi a zwrócenie uwagi władz lokalnych i centralnych na dynamikę zdarzeń związanych z akcja osiedleńczą i zbliżającymi się dotąd nie znanymi na pograniczu zagrożeniami. Apelujemy o liczny udział” – piszą organizatorzy marszu.

Swoją odpowiedź na manifestację przygotowały środowiska ultralewicowe, zrzeszające zwolenników przyjmowania nielegalnych imigrantów.

„16 Marca nacjonaliści NOPu, partii Kukiza i kibice zapowiedzieli, że zbiorą się w Zgorzelcu i niestety nie można było temu zapobiec. Mimo wszystko nie można pozostawić tego bez komentarza. Chcemy pokazać po niemieckiej strony Nysy, przy moście staromiejskim o godzinie 17:00 wspólnie z naszymi sąsiadami, że liczy się człowieczeństwo, a nie nacjonalistyczny egoizm. Nie można nas dzielić na Polaków, Niemców, czy Uchodźców- wszyscy jesteśmy ludźmi!” – Deklarują organizatorzy – Linksjugend 'solid Goerlitz.
Lewicowcy chcą, aby ich manifestacja zakończyła się symbolicznym łańcuchem z rąk łączącym most. Mrok mają natomiast rozświetlać przyniesione świece. Bardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie jednak rozróba. Po obu stronach znajdą się bowiem osoby o skrajnych poglądach.

Artykul powstal w oparciu o informacje pana Mariusza Klonowskiego, dziennikarza zajmujacego sie sprawami polsko-niemieckimi i prowadzacego serwis infirmacyjny Polacy w Goerlitz i okolicach.

źródło: https://m.facebook.com/Polacy-w-Goerlitz-i-okolicach-Serwis-Informacyjny-830695737005309/?__mref=message_bubble

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj