Kukiz – partiokrata?

5eaad2aa823a90b5f1f7461fbe4a7c4e.jpg

Jeszcze niedawno Paweł Kukiz oburzał się, gdy ktoś jego ugrupowanie nazywał partią. Zaznaczał przy tym, że jego ludzi nie obowiązuje dyscyplina partyjna, a „targowiczanami” z Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej się brzydzi. Aż do dzisiaj, gdy zawarł z nimi porozumienie.

Wszystko zaczęło się od głosowania dotyczącego wyboru nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Aby było ono ważne, na sali potrzebne było kworum. Ze względu na nieobecność części posłów, przedstawiciele opozycji zdecydowali się na wyjęcie kart z czytników, co system odczytał jako ich nieobecność. O dziwo, w tej antyrządowej koalicji znaleźli się też posłowie ruchu Kukiz’15. I to mimo, że lider ugrupowania wielokrotnie wyrażał obrzydzenie wobec dyscypliny partyjnej w innych klubach.

Z umowy zawartej pomiędzy Kukizem, Petru i Schetyną wyłamało się jedynie kilku posłów Kukiz’15, między innymi Kornel Morawiecki z Solidarności Walczącej. Głosowała na niego wprawdzie koleżanka z poselskiej ławy, jednak i tak kworum osiągnięto dzięki dwóm innym głosom. Tak komentuje zaistniałą sytuację Albert Łyjak – działacz związany z Solidarnością Walczącą, dawny koordynator ruchu Kukiz’15 na Dolnym Śląsku:

„Porozumienie Kukiz’15 z PO i Nowoczesną to jakiś chory, ponury sen wariata. Jak można ustawiać się z takimi ludźmi? Posłowie od Kukiz”15 , którzy to wsparli okazali się tchórzami w myśl zasady mierny, bierny ale wierny. Nie po to głosowałem na to ugrupowanie, żeby w takie błoto i bagno wchodzili – skomentował Albert Łyjak na swoim fejsbukowym profilu.

A co na ten temat sądzi sam Paweł Kukiz? Na jego profilu w mediach społecznościowych nie pojawiły się żadne nowe wieści. Wciąż można jeszcze przeczytać opis, który został tam przez niego zamieszczony na długo przed początkiem kariery w sejmie:

„Muzyka i ….polityka. Po co polityka? Żeby wyrwać naszą Ojczyznę z łap partyjnych klanów aby potem móc śpiewać o kwiatkach i motylkach :-)”.

Chyba prędko Pan nie pośpiewa, Panie Kukiz.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ