Stanisław Rusek: Całe życie walczyłem o Polskę. Bóg, Honor i Ojczyna

Lubin.jpg

Stanisław Rusek, żołnierz Zgrupowania Partyzanckiego „ZAPORY” na Rzeszowszczyźnie i oddziałów samoobrony AK WIN, otrzymał mianowanie na wyższy stopień oficerski. Decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej od dziś jest majorem.

Dzisiaj, w uroczystości nadania stopnia wojskowego w Starostwie Powiatowym w Lubinie wzięli udział między innymi przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Głogowie i przedstawiciele środowisk kombatanckich. Stanisław Rusek, pseudonim „Tęcza”, stopień oficerski zdobył od rządu londyńskiego podczas II wojny światowej. Ukrywał się do roku 1960. Walczył w oddziale majora Hieronima Dekutowskiego ps. „ZAPORY”.

– Całe życie walczyłem o Polskę i nadal to będę robił. Bóg, Honor i Ojczyzna. Te trzy słowa mówią wszystko i w nich też mieści się definicja patriotyzmu – mówi major Stanisław Rusek.

Na prośbę świeżo upieczonego majora, z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski, minutą ciszy uczczono wszystkich Polaków, którzy zginęli za ojczyznę. Podczas uroczystości, Stanisław Rusek otrzymał również z rąk Edwarda Wóltańskiego nominację do Krzyża Wielkiego Solidarności Walczącej.

lubin.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj