Debata : Kryzys uchodźczy – wpływ na sytuację w Europie

konfa z czarneckim.jpg

Obecny kryzys migracyjny w Europie to największy tego typu problem od czasów II wojny światowej, bezpośrednio wpływający na sytuację polityczną i ekonomiczną Starego Kontynentu. Kryzys ten spowodowała między innymi “arabska wiosna”, a szczególnie wojna domowa w Syrii oraz działania zbrojne prowadzone na terenach Afryki i i Bliskiego Wschodu.

Celem debaty będzie zastanowienie się nad tym, jak opisana sytuacja może się zmienić do końca bieżącego roku. Razem z naszymi gośćmi omówimy dalsze działania Polski oraz Unii Europejskiej w związku z kryzysem. Postaramy się również przedstawić alternatywne działania, prognozy na najbliższą przyszłość oraz przeanalizować podjęte przez Europę kroki dotyczące przedstawionej kwestii

Debata będzie cenną możliwością poznania opinii ekspertów oraz okazją do zadania im pytań. W rozmowie weźmie udział wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki, dr Marcin Szydzisz z Instytutu Studiów Międzynarodowych, dr Maciej Cesarz z Katedry Studiów Europejskich oraz dr Ziada Abou Saleha, socjolog, Syryjczyk mieszkający od ponad 30 lat w Polsce.

Debata organizowana jest przez Koło Wschodnioeuropejskie Stosunków Międzynarodowych oraz SKN Bliskowschodnie.

26. 04. 2016 r  Wrocław ul.  Koszarowa 3, Instytut Studiów Międzynarodowych, sala 201

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ