Morawiecki tworzy nową formację polityczną

Kornel sejm.jpg

Kornel Morawiecki zapowiada utworzenie nowe formacji politycznej. Deklaruje, że początkowo utworzy koło poselskie – podał na twitterze Tomasz Majka, dziennikarz Informacyjnej Agencji Radiowej.

Wczoraj podczas głosowania nad kandydaturą nowego sędziego do TK doszło do zamieszania w Sejmie. Posłowie Kukiz15 razem z PO i Nowoczesną wyjęli karty do głosowania aby uniemożliwić wybór kandydata PiS. Niektórzy posłowie Kukiza wyłamali się m.in. Kornel Morawiecki.

Po pierwszym podaniu wyników głosowania ws. kandydatury nowego sędziego TK opozycja wybuchła radością. W czasie tego przedwczesnego wybuchu entuzjazmu doszło do znamiennej sceny: Paweł Kukiz uścisnął się z Ryszardem Petru.

– Decyzja moich kolegów (…) wydała mi się niewłaściwa i cały czas wydaje mi się niewłaściwa – powiedział wczoraj na antenie Telewizji Republika Kornel Morawiecki. Dodał, że zasadnicze racje są po stronie demokracji, PiS-u, który wygrał wybory. Po głosowaniu na „dwie ręce” polityk zrzekł się członkostwa w klubie Kukiz’15.

 

żródło: http://niezalezna.pl/79086-morawiecki-tworzy-nowa-formacje-polityczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj