Wirus Zika przyczyną małogłowia u niemowląt

komar.jpg
   

 

Badacze ze Stanów Zjednoczonych potwierdzili, że wirus Zika jest przyczyną małogłowia u niemowląt. – Nie ma już żadnych wątpliwości – uznali naukowcy, potwierdzając w ten sposób, że niebezpieczny wirus powoduje poważne uszkodzenia mózgu płodu i mikrocefalię.

 

 

Wcześniej naukowcy wskazywali także, że wirus Zika, który rozprzestrzenia się przede wszystkim przez komary, może być również przekazywany drogą płciową.

– Przez ostatnie kilka miesięcy byliśmy bardzo ostrożni w potwierdzeniu informacji, że wirus Zika jest przyczyną małogłowia – powiedziała dr Sonja Rasmussen z CDC. – Od teraz nasze wiadomości będą bardziej bezpośrednie – dodała.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) doszła ostatnio do podobnych wniosków. – Uważamy, że nadszedł czas, aby przestać używać ostrożnego języka i skłonić ludzi do uświadomienia sobie rangi problemu – powiedział dr Bruce Aylward (WHO) odpowiedzialny za badania nad wirusem Zika.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) od wielu miesięcy ostrzegało ciężarne kobiety i zalecało, by możliwie unikać kontaktu z komarami i nie podróżować do regionów, w których najczęściej występuje groźny wirus. Wytyczne te nie ulegają zmianie.

źródło: http://telewizjarepublika.pl/quotnie-ma-juz-zadnych-watpliwosciquot-wirus-zika-przyczyna-maloglowia-u-niemowlat,32125.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj