Kolejne trzęsienie ziemi w Japonii: 19 ofiar śmiertelnych

trzesienie ziemi w japoni.jpg
Dzisiaj w nocy japońską wyspę Kiusiu nawiedziło kolejne w ostatnim czasie trzęsienie ziemi. W wyniku wstrząsów o sile 5,4 w skali Richtera zginęło co najmniej 19 osób, kolejne kilkaset trafiło do szpitali.

 

 

W nocy z czwartku na piątek wyspę Kiusiu, w południowo-zachodniej części Japonii nawiedziło pierwsze trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera. Według informacji podanych przez władze w stolicy, wtedy zginęło co najmniej 10 osób, a prawie 800 zostało rannych. Od czwartku ratownicy przeszukują gruzy w poszukiwaniu kolejnych ofiar.

Kolejne trzęsienie ziemi nastąpiło dzisiaj w nocy. W wyniku wstrząsów o sile 5,4 w skali Richtera na wyspie Kiusiu zginęło co najmniej 19 osób, a kilkaset trafiło do szpitali. W odpowiedzi a kolejne wstrząsy, do pracy ruszył dodatkowe siły ratownicze i jak podaje BBC News, obecnie pracuje około 20 tysięcy ekip poszukiwawczych i ratowniczych.

Wielu ludzi wciąż jest uwięzionych, a służby walczą też z brakiem prądu. Poważne uszkodzone zostały drogi, tory kolejowe i wiele budynków.

źródło: http://telewizjarepublika.pl/19-ofiar-smiertelnych-kilkaset-osob-rannych-kolejne-trzesienie-ziemi-w-japonii,32218.html

Foto: https://twitter.com/France24_en/status/721220365070938112/photo/1?ref_src=twsrc^tfw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj