Radny Wrocławia domaga się upublicznienia przebiegu negocjacji pomiędzy Wrocławskim Konsorcjum Sportowym a Gminą Wrocław

slask 2.jpg

Szanowny Panie (Prezydencie [red.])

w trosce o przyszłość Wrocławskiego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław SA zwracam się z uprzejmą prośbą o upublicznienie warunków negocjacji pomiędzy Wrocławskim Konsorcjum Sportowym a Gminą Wrocław. Ostatnie wydarzenia związane z negocjacjami warunków wykupu akcji WKS Śląska Wrocław SA przez Wrocławskie Konsorcjum Sportowe budzą szereg wątpliwości i z pewnością nie pomagają Klubowi w  walce o utrzymanie się w Ekstraklasie. Dodatkowo, konferencje prasowe, oświadczenia obu stron i deklaracje dotyczące przyszłości Klubu budzą niepotrzebne, negatywne emocje oraz wiele zastrzeżeń  związanych z wydatkowaniem publicznych pieniędzy.

 

W oświadczeniu wydanym 15 kwietnia 2016 roku Wrocławskie Konsorcjum Sportowe wyraziło zgodę na ujawnienie warunków negocjacji. Upublicznienie warunków negocjacji pomiędzy Gminą Wrocław a Wrocławskim Konsorcjum Sportowym pozwoli na przedstawienie pełnej informacji mieszkańcom miasta oraz wytłumaczenie niejasności dotyczących roli w tej sprawie Spółki Wrocław 2012 oraz przyszłości Stadionu Miejskiego.  Wątpliwości, budzi również fakt, stopniowego wycofywania się Gminy Wrocław z finansowania WKS Śląsk Wrocław SA oraz brak wizji rozwoju Klubu i mocno z nim powiązanego Stadionu Miejskiego.

 

Apeluję do Pana również o większą transparentność umów Gminy Wrocław z innymi podmiotami. Dotychczasowe doświadczenia, w tym umowy z ATM Grupa SA, Mostostal SA, Bithell Holdings Ltd, nie budzą zaufania i stwarzają wrażenie braku troski o publiczne pieniądze. Ukrywanie treści umów czy też praktyka „tajnych” załączników do umów, według mnie, nie służą budowaniu zaufania do samorządu oraz są wyrazem nieuczciwego traktowania mieszkańców Wrocławia.

 

Mam nadzieje na pozytywne rozpatrzenie mojego zapytania.

 

Z poważaniem

Marcin Krzyżanowski

Przewodniczący Klubu Radnych
Prawo i Sprawiedliwość

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj