W sobotę z okazji Światowego Dnia Książki zaczytani wrocławianie pojadą zadarmo

mpk.jpg

W sobotę 23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz objęcia przez Wrocław kadencji Światowej Stolicy Książki UNESCO Miejska Biblioteka Publiczna wraz z partnerami przygotowała akcję darmowych przejazdów komunikacją miejską dla osób czytających książki w MPK.

Każdy, kto w sobotę 23 kwietnia będzie podróżował z książką w miejskim autobusie lub tramwaju, nie będzie musiał kasować biletu! Kwietniową odsłonę akcji „Książka za bilet” organizuje Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu.

– Jest to prezent dla czytających wrocławian z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz z okazji objęcia przez Wrocław zaszczytnego tytułu Światowej Stolicy Książki UNESCO – tłumaczy Jolanta Grzelczyk z MBP we Wrocławiu. Wystarczy więc, że tego dnia przed wyjściem z domu do plecaka, lub torebki wrzucicie swoja ulubioną książkę (zarówno papierową, jak i e-booki na czytnikach – nie na tabletach lub smarfonach, lecz na urządzeniach dedykowanych!), aby móc bez narażania się na mandat podróżować komunikacją miejską bez biletu. 

Oprócz tego w tym dniu w kilku tramwajach w godzinach od 12:00 do 14:00 bibliotekarze MBP we Wrocławiu wraz z wolontariuszami rozdadzą pasażerom 1000 róż – symbolu Światowego Dnia Książki.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj