Wraca sprawa ABW w redakcji „Wprost”

abw2.jpg

Minister Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński skierował do prokuratury zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z udziałem funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w przeszukaniu redakcji tygodnika „Wprost”.

Z popartego analizą zawiadomienia wynika, że 18 czerwca 2014 roku w związku z czynnościami w redakcji mogło dojść do przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych, tj. przestępstwa z artykułu  231 Kodeksu karnego, co mogło mieć na celu zastraszanie dziennikarzy tygodnika, którzy opublikowali zapis nagrań kompromitujących rząd PO-PSL.

Ze względu na nowe fakty wskazane w zawiadomieniu, a także charakter sprawy, która wywołała wątpliwości dotyczące przestrzegania wolności prasy w Polsce, Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski uważa za konieczne skrupulatne i rzetelne wyjaśnienie wszelkich jej okoliczności. Dlatego uznał, że umorzenie prowadzonego już w tej sprawie przez Prokuraturę Okręgową w Łomży postępowania było przedwczesne i polecił Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu podjęcie  śledztwa.

źródło: http://niezalezna.pl/79445-wraca-sprawa-abw-w-redakcji-wprost

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj