Petru „dostał kosza” od polityka PO: Nowoczesną tworzą ludzie, których nie uważam za „nowoczesnych”

petru 23.jpg

Według „Gazety Wyborczej”, Ryszard Petru podczas niedawnego spotkania z prezydentem Poznania miał sondować, czy Jacek Jaśkowiak, będący od 2013 roku członkiem Platformy Obywatelskiej, zgodziłby się, aby w najbliższych wyborach samorządowych jego kandydaturę poparła Nowoczesna. Jaśkowiak odmówił, ale korzystając z okazji, powiedział kilka mocnych słów o partii Petru. 

Według „Wyborczej”, Jaśkowiak nie przyjął oferty. Jednocześnie prezydent Poznania, który jest stałym bywalcem demonstracji KOD, potwierdził, że do spotkania z Petru doszło. Inicjatorem miał być lider Nowoczesnej.

 

Rozmawialiśmy o przyszłości, choć nie wiem, czy traktować to jako ofertę poparcia przez Ryszarda Petru. Nie dziwię się Nowoczesnej, że próbuje przeciągać na swoją stronę samorządowców. Prezydent dużego miasta – w szczególności taki, którego rozpoznawalność ostatnio wzrosła – mógłby być dla pana Petru atrakcyjnym transferem. Ja jestem jednak lojalny wobec Platformy, która jest moją pierwszą partią. Istotny jest dla mnie pozytywny stosunek Grzegorza Schetyny do KOD-u iruchów miejskich 

– powiedział gazecie Jaśkowiak, a następnie dodał:

 

Nowoczesną tworzą ludzie, których nie uważam za „nowoczesnych”.

Informacjom na temat składania politycznych propozycji Jaśkowiakowi zaprzeczyła poseł Nowoczesnej Joanna Schmidt, która miała spotkanie organizować. Twierdzi, że w czasie rozmów nic takiego nie miało miejsca.

 

To były rozmowy kuluarowe o sytuacji politycznej w Polsce. Nowoczesna spotyka się z różnymi samorządowcami. (…)Prezydent fantazjuje, jednego dnia miał trzy spotkania na szczycie – Petru, Schetyna, Kijowski – i może był tym bardzo podniecony

– skomentowała zgryźliwie.

źródło: http://niezalezna.pl/79573-petru-dostal-kosza-od-polityka-po-padlo-tez-kilka-mocnych-slow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj