Zapraszamy na wykład pt. ” Relacje polsko-rosyjskie”

wyklad23.jpg

Zapraszamy Was na wykład pt. ” Relacje polsko-rosyjskie”, który wygłosi profesor Mikołaj Iwanow. Wykład odbędzie się w sali 201 w Instytucie Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wykład pozwoli na zrozumienie współczesnych relacji pomiędzy Polską a Rosją, które pomimo bliskości geograficznej często miewają odmienne interesy i nie potrafią często dojść do konsensusu. 

Oba kraje w obecnym czasie znajdują się w dość specyficznych sytuacjach. Polska niedawno przeszła zmiany na szczeblu rządowym, co spowodowało, że w naszym kraju powrócono do polityki historycznej. Niektórzy spekulują, że przez to ochłodzą się stosunki z innymi państwami m.in. z Rosją, bo jak każdy wie Polska i Rosja dzielą dość burzliwą historię. Natomiast Rosja od początku konfliktu na Ukrainie postanowiła bronić swoich rodaków mieszkających tam, co doprowadziło do aneksji Krymu. Niestety to również nie wpływa na dobre stosunki polsko-rosyjskie, ponieważ Polski rząd uważa, że Rosja powinna się wycofać z Ukrainy.

 
Wykład będzie świetną możliwością aby uzyskać odpowiedź na pytania, które trapią wielu z nas.

 

 

KWSM Koło Wschodnioeuropejskie Stosunków Międzynarodowych

ul. Koszarowa 3, 51-149 Wroclaw, 

clock

5 maja w godzinach 12:00 – 14:00

W przyszłym tygodniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj