Zmarł i odszedł do Pana Wacław Żołyński: był całkowicie oddany idei Solidarności

wacek.jpg

Wacław Żołyński (ur. 14 VII 1956, zm. 23 IV 2016)
W najbliższą sobotę 30 kwietnia odbędzie się pogrzeb Wacława Żołyńskiego. Wacek zmarł 23 kwietnia. Zostanie pochowany o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Kłodzku. O godz. 11.00 odbędzie się Msza św. żałobna w kościele o.o. Jezuitów p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kłodzku.

Wspomnienie
Zmarł i odszedł do Pana Wacław Żołyński – powszechnie znany jako Wacek. Był człowiekiem całkowicie oddanym idei Solidarności. Pamiętam dzień, jeden z ostatnich dni marca 1982 roku, gdy do kryminału w Grodkowie przywieziono młodego studenta z pokaźną, pokręconą czupryną. Dla nas – internowanych 13 grudnia 1981 roku – był, mimo wszystko wysłannikiem z lepszych, ale już dosyć odległych czasów. Oprócz wiadomości, plotek wniósł dawkę optymizmu, jakiego zaczynało nam brakować. Potem, przez ponad 30 lat spotykałem go zawsze tam, gdzie gromadziliśmy się pod sztandarem „S”: w katedrze, pod zajezdnią MPK przy ul. Grabiszyńskiej, czy w moim XVII LO im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. W ostatnich latach chorował. Mięliśmy nadzieję, że jeszcze wyjdzie… Ale Bóg miał inne plany wobec niego…
Będzie nam cię brakowało, Wacku…
S. Skotny

Foto: Robert Pieńkowski (1 III 2016 r., kwatera Żołnierzy Niezłomnych na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu po zakończeniu uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ