Zmarł i odszedł do Pana Wacław Żołyński: był całkowicie oddany idei Solidarności

wacek.jpg

Wacław Żołyński (ur. 14 VII 1956, zm. 23 IV 2016)
W najbliższą sobotę 30 kwietnia odbędzie się pogrzeb Wacława Żołyńskiego. Wacek zmarł 23 kwietnia. Zostanie pochowany o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Kłodzku. O godz. 11.00 odbędzie się Msza św. żałobna w kościele o.o. Jezuitów p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kłodzku.

Wspomnienie
Zmarł i odszedł do Pana Wacław Żołyński – powszechnie znany jako Wacek. Był człowiekiem całkowicie oddanym idei Solidarności. Pamiętam dzień, jeden z ostatnich dni marca 1982 roku, gdy do kryminału w Grodkowie przywieziono młodego studenta z pokaźną, pokręconą czupryną. Dla nas – internowanych 13 grudnia 1981 roku – był, mimo wszystko wysłannikiem z lepszych, ale już dosyć odległych czasów. Oprócz wiadomości, plotek wniósł dawkę optymizmu, jakiego zaczynało nam brakować. Potem, przez ponad 30 lat spotykałem go zawsze tam, gdzie gromadziliśmy się pod sztandarem „S”: w katedrze, pod zajezdnią MPK przy ul. Grabiszyńskiej, czy w moim XVII LO im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. W ostatnich latach chorował. Mięliśmy nadzieję, że jeszcze wyjdzie… Ale Bóg miał inne plany wobec niego…
Będzie nam cię brakowało, Wacku…
S. Skotny

Foto: Robert Pieńkowski (1 III 2016 r., kwatera Żołnierzy Niezłomnych na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu po zakończeniu uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj