Dolnośląskie: Rudawska Wyrypa już w ten weekend

rudawa.jpg

Już niebawem, bo w nadchodzący weekend, odbędzie się „Rudawska Wyrypa 2016” – ekstremalny maraton na orientację w Rudawach Janowickich. Impreza rozpocznie się w piątek 29 kwietnia i potrwa do 1 maja.

Maraton organizowany jest po raz piąty. Bazą zawodów jest Gminny Zespół Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich (pow. jeleniogórski, woj. dolnośląskie). Uczestnicy będą wędrować po drogach i bezdrożach niewysokich, ale bardzo malowniczych Rudaw Janowickich i okolicznych pasm górskich. Do wyboru jest pięć konkurencji: trzy trasy piesze (o długości odpowiednio 25, 50 i 100 km) oraz dwie rowerowe (100 i 200 km).

Wszystkie trasy różnią się nie tylko długością, ale i przebiegiem, liczbą przewyższeń i Punktów Kontrolnych (PK). Zawody odbywają się na zasadzie tzw. scorelaufa – uczestnicy sami wybierają kolejność, w której będą zaliczać punkty. Zaliczenie wszystkich nie jest wymagane – ważne jest, aby zmieścić się w czasie – ale za opuszczenie naliczane są kary. Mapy z punktami uczestnicy otrzymają dopiero na odprawie na 15 minut przed startem marszu.

W tegorocznej odsłonie maratonu o zwycięstwo powalczy 188 uczestników. Najliczniej obleganą kategorią jest trasa piesza o długości 50 km. Zapisało się na nią 89 osób, czyli blisko połowa chętnych. Śmiałkowie wyruszą w sobotę 30 kwietnia o 9:00, meta zostanie zamknięta o północy. Część tras (TP50 i TP100) jest klasyfikowana w Pucharze Polski na Orientację.

źródło: http://online.pl/257-dolnoslaskie-rudawska-wyrypa-juz-w-ten-weekend

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj