Awantura na obchodach 25 lecia Straży Miejskiej we Wrocławiu

st.jpg

Wrocławscy strażnicy miejscy świętowali właśnie 25-lecie istnienia formacji. Uroczystości zostały jednak przerwane przez wściekłych mieszkańców. Czy zbliża się koniec Straży Miejskiej we Wrocławiu?

Wszystko działo się w Parku Skowronim, gdzie z okazji 25-lecia Straży Miejskiej funkcjonariusze zasadzili dwadzieścia pięć platanów. Podczas pozowania do pamiątkowego zdjęcia do strażników podeszła grupka mężczyzn, która wręczyła im wieniec pogrzebowy. Byli to okoliczni mieszkańcy, sfrustrowani brakiem reakcji służb na – ich zdaniem – nielegalnie działającą betoniarnię. Chwilę potem emocje wzięły górę nad argumentami:

„Tam jest nielegalnie działająca betoniarnia. Zróbcie coś z tym, lenie śmierdzące! Zniszczona droga i dziesięć ton śmieci. To jest tysiąc metrów stąd. Zapraszam państwa! Pokażę Wam to wszystko! Jesteście tacy mądrzy? Zapraszam! – wykrzykiwał jeden z mężczyzn, który został nagrany przez dziennikarzy Polskiego Radia Wrocław.

Być może nagranie, którego dokonali nasi koledzy z radia, posłuży jako dowód w akcie oskarżenia względem wściekłego mieszkańca. Chodzi o słowa „bandyci w mundurach”, które wypowiedział mężczyzna. Najwyraźniej jednak nie przejął on się konsekwencjami swoich czynów:

„Znieważam was wszystkich publicznie! Jesteście bandą nierobów! – wykrzykiwał.

Jakkolwiek godne potępienia są tego typu ostre słowa, to faktem jest że coraz więcej mieszkańców nie jest zadowolona z pracy Straży Miejskiej:

Ludzie są niezadowoleni, bo straż miejska zamiast dbać o bezpieczeństwo, zajmuje się dofinansowywaniem budżetu miasta przez karanie mieszkańców mandatami. Między innymi dlatego mamy zamiar zbierać podpisy pod projektem uchwały likwidującej tę formację – powiedział nam Robert Grzechnik, prezes okręgu wrocławskiego partii KORWiN.

Przedstawiciele partii KORWiN zamierzają rozpocząć zbiórkę tuż po długim weekendzie. Dzięki inicjatywie uchwałodawczej trzeba zebrać pięć tysięcy podpisów, aby projekt trafił pod głosowanie w radzie miejskiej (wcześniej padały propozycje obniżenia tego progu do tysiąca podpisów, jednak nie zostały one wzięte pod uwagę).

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ