Będzie rewolucja podatkowa

4357e48eefcd4699f44e721fff59efc6.jpg

 

Premier Beata Szydło zapowiada spore zmiany w rozwiązaniach podatkowych. Mają one być odważne i nowoczesne.

W trakcie comiesięcznej rozmowy z internautami za pośrednictwem mediów społecznościowych, premier poinformowała, że zespół pod kierownictwem ministrów Szałamachy i Kowalczyka już pracuje nad przygotowaniem nowych rozwiązań podatkowych. Beata Szydło nie chciała na razie mówić o szczegółach, zapowiedziała jedynie, ze zmiany będą odważne.

 

– Szukamy takiego rozwiązania, żeby dać możliwość lepszej ściągalności podatku, inwestowania, żeby to było doceniane poprzez system podatkowy i żeby wreszcie te podatki były prostsze i bardziej czytelne. Już w najbliższym czasie, w momencie, kiedy ta ustawa zostanie przygotowana, następne nasze spotkanie na FB będzie dotyczyło tych nowych rozwiązań  – zapowiedziała premier Szydło.

  Jednocześnie premier Beata Szydło ujawniła, że rząd planuje również zająć się kwestią kwoty wolnej od podatku.

 

– Jeżeli uda nam się przygotować nowy projekt podatkowy, wówczas nie będziemy mieli problemu kwoty wolnej od podatku. Natomiast jest też możliwość, żeby kwota wolna od podatku zaczęła być wprowadzana systematycznie. Nie stać nas na to, żeby od razu wprowadzić kwotę wolną dla wszystkich w wysokości 8 tys. zł. Szukany takiego rozwiązania, które dawałoby nam możliwość na początek zabezpieczenia – czyli podwyższenia kwoty – tych, którzy osiągają najniższe dochody. W tym kierunku idą prace rządowe, ale jednocześnie pracujemy nad kompleksową zmianą – poinformowała premier Szydło.

Czytaj: CIT dla małych i średnich firm będzie niższy. Premier zapowiada zmiany

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj