Obniżenie wieku emerytalnego jeszcze w tym roku?

praca na czarno.jpg

Prezydent Andrzej Duda ma nadzieję, że jeszcze w 2016 r. uchwalona zostanie ustawa o obniżeniu wieku emerytalnego. Jest to jedna z najważniejszych obietnic wyborczych Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent zapowiedział, że będzie dążył do spełnienia obietnicy i obniżenia wieku emerytalnego, ponieważ społeczeństwo tego oczekuje. Duda jest otwarty na propozycje zmian projektu ustawy, pod warunkiem, że będą one konstruktywne.

Andrzej Duda jest przekonany, że rząd Beaty Szydło i sejmowa większość ma jak najlepsze intencje w tej sprawie. Prezydent ocenił, że realizacja projektu jest możliwa jeszcze w 2016 r.

W podkomisjach sejmowych trwają prace nad zgłoszonym przez prezydenta projektem ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego. Mężczyźni będą pracować do 65. roku życia, kobiety do 60. Jednocześnie trwają konsultacje społeczne projektu. Związki zawodowe domagają się, aby można było przejść na emeryturę w dowolnym wieku po przepracowaniu 35 lat w przypadku kobiet i 40 dla mężczyzn. Projekt prezydenta nie przewiduje takiej możliwości.

źródło: http://online.pl/249-obnizenie-wieku-emerytalnego-jeszcze-w-tym-roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj