Zapraszamy na 2-dniową Majówkę na Wyspie Słodowej

wyspa slodowa.jpg

Zapraszamy na 2-dniową Majówkę (poniedziałek- wtorek).

Zaczynamy godz. 14.00

W programie warsztaty artystyczne i sportowe, wystawy rękodzieła i foodtrack-owe smakołyki.
Jeżeli chcesz przejechać się na jednokołowym rowerze, poznać podstawy kuglarstwa, pograć na bębnach, zrobić sobie maskę gipsową i sprezentować komuś biżuterie własnej produkcji to nie może cie zabraknąć na tym wydarzeniu!

Na Wyspę Słodową zapraszamy od 14.00 do 18.00.

Udział we wszystkich atrakcjach podczas Majówki jest BEZPŁATNY

Poniżej opisy warsztatów, na które gorąco was zapraszamy.

1.ROBIENIE BIŻUTERII TECHNIKĄ DECOUPAGE

Decoupage to technika ozdabiania drewna (i innych powierzchni) wzorami wyciętymi z serwetek. W skrócie: wycinamy, kleimy, malujemy… i gotowe! Na warsztatach udekorujemy w ten sposób drewniane kolczyki i wisiorki. Klimatyczna biżuteria hand made to zawsze świetny pomysł na prezent. Wpadaj na warsztat i przekonaj się sam/a!

2.MASKI GIPSOWE

Warsztaty robienia masek gipsowych to czas, gdzie w zabawny i wesoły sposób można wykonać maskę odbijającą swoje lico. Każdy uczestnik wykonuje taką maskę na drugiej osobie, a ktoś robi naszą maskę na nas. Maski robi się w prosty sposób, przyjdź i przekonaj się sam!

3.WSPINACZKA PO SKRZYNIACH

Wspinaczka na wieżę ze skrzynek to niesamowita zabawa, podczas, której można poczuć się jak prawdziwy alpinista. Ta prosta z pozoru zabawa dostarcza uczestnikom niesamowity zastrzyk adrenaliny i jest całkowicie bezpieczna.

4.GRA NA BĘBNACH

Wprowadzenie w podstawy rytmiki oraz kultury wspólnego muzykowania, nauka najprostszych technik wydobywania dźwięku z bębnów oraz podział prostych zadań rytmicznych w obrębie grupy jednym słowem niesamowita zabawa!

5.MONOCYKL

Będzie to warsztat z jazdy na monocyklach i innych nietypowych rowerach. Znajdzie się coś dla każdego. Dla doświadczonych motocyklistów wysokie tzw. żyrafy, w tym trójkołowa o wysokości 2 metrów, ultimate wheel i inne motocyklowe modyfikacje. Oczywiście do wypróbowania również zwykłe monocykle dla początkujących jak i dzieci, oraz pojazdy takie jak rower przeciwskrętny, rower miniaturka, pogo stick i inne.

6.KUGLARSTWO

Podczas warsztatów będzie można poznać takie rekwizyty kuglarskie, jak: poi, flowerstick, ,piłki i maczugi i wiele innych. Zapraszamy każdego kto chce się dowiedzieć czym jest kuglarstwo i poznać podstawowe techniki.

7.LE PARKOUR

Le Parkour metoda pokonywania barierek, murków, siatek, etc. w jak najszybszy sposób. Dyscyplina ta narodziła się we Francji i szybko zachwyciła cały świat. Jeśli chcesz spróbować swoich sił to serdecznie zapraszamy!

8.PAPIEROWA WIKLINA

Papierowa wiklina to technika rękodzieła artystycznego, prosta i tania a jednocześnie efektowna, polegająca na wykonywaniu ozdób, dekoracji, koszyków itd. ze skręcanych rurek papieru – na przykład gazetowego. Papierowa wiklina jest ciekawą formą kreatywnego recyklingu. Wykorzystując ogólnie dostępny materiał (makulatura) stworzyć można oryginalne i niezwykle trwałe formy.

Na Wyspie działać też będzie wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego, gdzie będzie można wypożyczyć: skakanki, hula-hop, gumy do skakania i wiele innych.

Na Majówce towarzyszyć nam będzie Dolnośląskie Stowarzyszenie Artystów Plastyków

Na stoisku DSAP będzie można podziwiać pracę artystów z dziedziny: malarstwa, grafiki, akwareli, rzeźby, tkanin i rękodzieł artystycznych.

Grupa poetycka związana ze stowarzyszeniem zaprezentuje swoje tomiki poezji.

Przy stoisku odbywać się będą także warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „Zabawa ze sztuką”, malowanie portretów przez artystę Andrzeja Woźniaka z Jeleniej Góry, oraz wspólne malowanie pod hasłem „Sztuka tworzenia”.

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej 2 maja organizuje piłkarski tor przeszkód dla przedszkolaków.

3 maja o godzinie 14:00 instruktorzy Bachaty wprowadzą nas w gorący nastrój prezentując ten niesamowity taniec i ucząc podstawowych kroków.

Projekt WAYOUT zaprezentuje swoje grafiki oraz nową linię odzieżową „Lubię Życie”.

W razie fatalnych warunków atmosferycznych impreza zostanie przeniesiona na inny termin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj