Święto Flagi Narodowej. Powiedzmy „Tak dla Polski”

flaga polski.jpg

Wspólnie powitajmy flagę i wypuśćmy biało-czerwone barwy w niebo!  2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

– sprawmy by biało-czerwone flagi powiewały wszędzie!
 

W tym dniu flagi Polski i „Solidarności” zawisną na Iglicy. Zbliża się popularna majówka. Od 12 lat obchodzimy 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to jest coraz popularniejsze, ale jeszcze nie na tyle, by było powszechnie obchodzone. W 1982 roku student Politechniki Wrocławskiej Marian Krzemiński wraz z kilkoma ubezpieczającymi go kolegami dokonał brawurowego wejścia na wrocławską Iglicę, inny jego kolega w tym samym czasie wspiął się na budynek Hali Ludowej. Zawiesili na nich flagi „Solidarności”. Tę z Iglicy nie było łatwo zdjąć. Wisiała do południa ku uciesze wrocławian a rozpaczy komunistów.

Na pamiątkę tego zdarzenia, właśnie 2 maja 2016 roku o godzinie 13.30 wrocławscy alpiniści zawieszą na Iglicy przy Hali Stulecia flagę Polski i flagę „Solidarności”.

Po zawieszeniu flag odbędą się koncerty – od godz. 15.00, Hala Stulecia-Pergola, Wrocław, ul. Wystawowa 1.  Szczegóły na www.3-majowka.pl

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wrocławia na to wydarzenie, by uczcić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Flaga Rzeczpospolitej Polskiej może być eksponowana każdego dnia, jednak wywieszenie jej w dniu święta będzie dowodem na jego uszanowanie i obchodzenie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ