Konferencja “Modern futbol a świat kibiców” – Wrocław 2016

konff.jpg

W dniach 18-19 maja 2016 roku w sali prasowej Stadionu Wrocław oraz w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej odbędzie się otwarta ogólnopolska konferencja pt. “Modern futbol a świat kibiców”

Modern Football to postnowoczesne zjawisko społeczno-kulturowe, które wprowadza do piłki nożnej reguły obowiązujące w ekonomii, gospodarce, logistyce, organizacji imprez i systemach bezpieczeństwa publicznego. Zjawisko to łączy się z wieloma dziedzinami współczesnego świata, co prowadzi m.in. do spontanicznie powstających ruchów społecznych pod hasłem against modern futball.

W czerwcu i lipcu bieżącego roku UEFA Euro 2016 we Francji. Piłka nożna jest najbardziej popularną dyscypliną sportową na świecie, nawet w krajach, które nie liczą się w polityce, gospodarce, kulturze, sporcie. Jest jednocześnie dyscypliną mającą na politykę, gospodarkę i kulturę olbrzymi wpływ. Kluby piłkarskie są współcześnie firmami podlegającymi wszelkim zasadom ekonomii a środowisko kibiców piłkarskich jawi się jako złożone i mało przewidywalne.
 

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Wagonowa 9, 53-609 Wroclaw, Poland
18 maja o 10:00 do 19 maja o 18:00
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ