Wilno wczoraj, dzisiaj i jutro. Litwa jako historyczna kolebka narodu polskiego – wykład Rajmunda Klonowskiego

wilno.jpg

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie SKN „Prawo, Społeczestwo, Kultura” poświęcone relacjom polsko-litewskim w kontekście współczesnego dyskryminowania Polaków na Litwie. Pomimo kontrowersji związanych z działaniami panstwa litewskiego względem polskiej mniejszości niewiele osób zna ich historię czy przyczyny takiego stanu rzeczy.

Dlaczego najbardziej znany cytat z najbardziej polskiego Wieszcza to właśnie „Litwo, ojczyzno moja”? Jaki jest stosunek zwykłych Litwinów do Polski i co do tego mają — jak zwykle — Niemcy i Rosja?

Na te pytania, oraz wiele innych dotyczących historii Wielkeigo Księstwa Litewskiego, Wilna, oraz współczesnej Litwy a także jej relacji z Rzeczpospolitą uzyskamy odpowiedzi w związku z wizytą Rajmunda Klonowskiego – Polaka mieszkającego od urodzenia w Wilnie, publicysty Kuriera Wileńskiego, prezesa Wileńskiej Młodziezy Patriotycznej, autora najstarszego na Litwie bloga prowadzonego w języku polskim.

Spotkanie odbędzie się w Sali 418 w budynku A – wejście od strony ul. Uniwersyteckiej w poniedziałek 9 maja, o godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!

 

Czytaj więcej: Pistolet w każdym domu? Zwolennicy powszechnego dostępu do broni przekonują, że tak byłoby bezpieczniej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj