Będzie prościej dostać pozwolenie na broń?

bron1.jpg
zdjęcie il

Obecnie uzyskanie pozwolenia na broń jest uciążliwe, czasochłonne i może sporo kosztować. Wkrótce może się to zmienić za sprawą obywatelskiego projektu ustawy, którą popierają liczne środowiska.

Chodzi o inicjatywę Andrzeja Turczyna, prezesa Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni, który od lat walczy o łatwiejszy dostęp do broni w Polsce. Obecnie zbierane są podpisy, które pozwolą na zgłoszenie projektu ustawy pod obrady sejmu.

„Podpisy można zbierać np. na zawodach strzeleckich, wystawach broni czy na każdej imprezie strzeleckiej w jakiej uczestniczycie. Warto mieć kilka list do zbierania podpisów w zapasie i przekazać osobom, które samodzielnie udzielając poparcia zadeklarują wsparcie przy zbiórce podpisów – pisze Andrzej Turczyn na stronie ROMB-u. – Namawiajcie innych do zbierania podpisów, nie do wszystkich przecież informacja o możliwości udzielenia poparcia dotarła. Im więcej rąk do pracy, tym szybciej osiągniemy sukces”.

Do zbiórki dołączyło się wiele środowisk wolnościowych, takich jak członkowie ruchu Kukiz’15 czy Kongresu Nowej Prawicy. Podpisy zbierają też politycy związani z partią KORWiN. Ich liderzy  już parę miesięcy temu zapowiadali, że pomimo nieobecności w parlamencie będą aktywnie uczestniczyć w życiu politycznym. Efektem miały być inicjatywy ustawodawcze ich autorstwa. Koniec końców partia zbiera podpisy pod ustawą o obronie koniecznej, o broni (autorstwa Turczyna) i przywróceniem kary śmierci (autorstwa Zbigniewa Ziobry):

„Jest to w istocie projekt Prawa i Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro, obecny minister sprawiedliwości, zgłosił go w 2004 roku z grupą 15 posłów. Prawo i Sprawiedliwość głosowało dwukrotnie za tym projektem i my, przynosząc podpisy i ten projekt do Sejmu, mówimy głośno: „Sprawdzam”. Liczymy, że Prawo i Sprawiedliwość zagłosuje za własnym projektem, teraz, kiedy ma większość i może wprowadzić ten projekt w życie” – mówił niedawno Konrad Berkowicz z partii KORWiN podczas prezentacji ustaw.

ćzytaj więcej: Wrocław zawiera z bankami umowy wsparcia. Radny: To ucieczka od limitu zadłużenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj