Niemiecka partia wzywa do odrzucenia islamu

niem partia.jpg

Prawicowa partia Alternatywa dla Niemiec (Alternative für Deutschland, AfD) ogłosiła, że odrzuca islam i społeczeństwo wielokulturowe. AfD żąda również, aby zagraniczne oddziały wojskowe oraz broń atomowa opuściły Niemcy. Deklaracja została przyjęta podczas dwudniowego zjazdu partyjnego, który miał miejsce w Stuttgarcie (Badenia-Wirtembergia).

Delegaci AfD uchwalili, aby do programu wpisane zostało zdanie: „Islam nie należy do Niemiec”. Chodzi o islam ortodoksyjny, taki, który nie szanuje porządku prawnego panującego w państwie niemieckim i usiłuje tworzyć odrębne wobec państwa struktury z islamem jako jedyną religią. Przedstawiciele partii wyraźnie zaznaczyli, że nie chodzi o indywidualnych muzułmanów i nie domagają się usunięcia z kraju wszystkich wyznawców islamu. Jednak to kultura niemiecka powinna dominować w RFN.

Prawicowa partia domaga się zakazu budowania w Niemczech meczetów finansowanych przez obce rządy. Kolejne postulaty obejmują wyprowadzenie z RFN obcych wojsk i broni atomowej, emancypację spod hegemonii amerykańskiej, a także likwidację mediów publicznych, które są finansowane z abonamentu. AfD sprzeciwia się wejściu Turcji do Unii Europejskiej. Zdaniem prawicowych polityków kompetencje państw członkowskich UE powinny zostać wzmocnione kosztem instytucji centralnych, a jeśli nie będzie to możliwe, Niemcy powinny opuścić europejską wspólnotę.

Alternatywa dla Niemiec uchodzi za partię prawicową i populistyczną. Jej członkowie określają się jako wolnościowcy, konserwatyści i patrioci. Partia istnieje od trzech lat. Opowiada się przeciwko napływowi imigrantów z Syrii i innych krajów arabskich. W marcu w wyborach do Landtagów (parlamentów krajów związkowych) Badenii-Wirtembergii, Nadrenii-Palatynatu i Saksonii-Anhaltu AfD odniosło sukces, wprowadzając do sejmików licznych przedstawicieli. W sondażach plasują się na trzeciej pozycji po tworzących tzw. wielką koalicję CDU/CSU i SPD.

Czytaj więcej: Wrocław, 1.05.2016: „Polska bez Unii Europejskiej POLEXIT” – manifestacja antyunijna

Foto: Metropolico.org, CC BY-SA 2.0, Flickr

żródło: http://online.pl/273-niemiecka-partia-wzywa-do-odrzucenia-islamu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj