Schetyna jednoznacznie o koalicji KOD-u i partii opozycyjnych

grzegorz schetyna.jpg

Lider Platformy Obywatelskiej postanowił wreszcie zabrać głos i wytłumaczyć się z nieobecności na konferencji prasowej opozycyjnej koalicji „Wolność Równość Demokracja”. Grzegorz Schetyna nie wyklucza współpracy w przyszłości, jednak wskazuje na istotne różnice obu formacji.

Wczoraj ogłoszono koalicję KOD-u i partii opozycyjnych. Podczas krótkiego spotkania czas przy mikrofonie okupował Mateusz Kijowski, który powtarzał komunały znane z jego wcześniejszych wystąpień.

Sporym zaskoczeniem był brak przedstawicieli Platformy Obywatelskiej na konferencji, jednak Kijowski do samego końca starał się robić dobrą minę do złej gry, przekonując, że absencję polityków PO spowodowały „powody formalne”.

Dziennikarzy błyskawicznie wychwycili brak lidera PO Grzegorza Schetyny, a uczestnicy konferencji niezbyt składnie próbowali jakoś całą sytuację tłumaczyć.

Do sprawy odniósł się na antenie TVP1 Grzegorz Schetyna:

 

– To jest bardzo dobra inicjatywa mniejszych partii, jesteśmy zdecydowani współpracować z taką formacją, choć są istotne różnice programowe między tymi partiami, a Platformą. Ale będziemy rozmawiać dziś z Mateuszem Kijowskim, o przyszłości, jesteśmy otwarci na współpracę, będziemy rozmawiać o formule […] My nie jesteśmy lepsi, my jesteśmy inni – wyjaśnia Schetyna.

Czytaj więcej: W Sejmiku Dolnośląskim powstał „kartek strachu” – „wszyscy przeciw Prawu i Sprawiedliwości”

źródło: http://niezalezna.pl/80008-schetyna-jednoznacznie-o-koalicji-z-kod

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj