Wrocław : Posadź drzewo w Parku Tysiąclecia

przyjdz.jpg

Na wszystkich mieszkańców 7 maja już od godziny 11.00 czeka wiele atrakcji sportowych i edukacyjnych, dla dzieci przygotowaliśmy dmuchńce, pole do zawodów sumo, turnballe, megadart. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w jeździe na byku rodeo. Nie zabraknie także II Rundy planszówek. W Fotobudce będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie.

W programie również warsztaty ekologiczne i konkursy przyrodnicze. Sokolnicy opowiedzą o tych pięknych i chronionych ptakach, występy artystyczne zapewnią: Krzykaśki, Zespół G/Łoś, C’est la vie Duet Zeńkowska&Brodziński, Gabinet Cieni, Wrocławska Stepownia, Grupa Taneczna PW Dance.

Dla głodnych i spragnionych –  żurek i gorąca herbata, kawa i świeże owoce.

Na chętnych czeka 1000 małych drzew (świerki, sosny, modrzewie) i krzewy. Jeśli masz w domu zbędne małe elektrośmieci (myszki, baterie, kalkulatory, telefony, suszarki, żelazka, latarki itp.) przynieś je ze sobą i wymień na drzewko, które możesz posadzić w swoim ogródku lub na balkonie.
Nie zabraknie również przedstawicieli służb. Straż Miejska przyjedzie z patrolem konnym a Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej zademonstruje działanie wozu bojowego.

Program:

  • 11.00 – 15.00: atrakcje sportowo-rekreacyjne
  • 11.30 – 15.00: wspólne sadzenie drzew

Szczegóły organizacyjne:

  • Aleja powstaje w Parku Tysiąclecia w pobliżu ulic Rogowskiej i Granicznej
  • ze względu na charakter imprezy i warunki polowe, organizatorzy proszą o odpowiednim stroju: kalosze, rękawiczki, czapka;
  • jeśli masz w domu łopatkę, saperkę, szpadel zabierz ze sobą (na miejscu będzie ograniczona ilość szpadli);
  • będziemy sadzić drzewa o wys. od 1 do 3 m z bryłą korzeniową.

Park Tysiąclecia znajduje się w zachodniej części Wrocławia, jego tworzenie rozpoczęło się w 2000 roku. Powierzchnia Parku Tysiąclecia wynosi około 90 ha. Park położony jest na lewym (zachodnim) brzegu rzeki Ślęzy, która jednocześnie tworzy jego wschodnią granicę. Natomiast od zachodu ograniczony jest Autostradową Obwodnicą Wrocławia.

źródło: http://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/inne/26590-sadzenie-drzew-w-parku-tysiaclecia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj